menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
A package of 12 pens costs $3.84. What is the cost per pen?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
A package of 12 pens costs $3.84. What is the cost per pen?
asked
Oct 12, 2021
14.5k
views
1
vote
A package of 12
pens costs $3.84.
What is the cost
per pen?
Mathematics
high-school
AlexBrand
asked
by
AlexBrand
8.5k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
3
votes
An
IT WOULD BE 50 CENTS PER PEN
Explanation:
Brance
answered
Oct 16, 2021
by
Brance
7.9k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org