170k views
2 votes
Jackson buys a case of bottled water for $3.96. If there are 18 bottles in thecase, what is the unit cost of the water?

1 Answer

2 votes

Answer:

$66.42

Explanation:

you have to multiply $3.96 by 18

User Alanna
by
5.9k points