menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Jackson buys a case of bottled water for $3.96. If there are 18 bottles in thecase, what is the unit cost of the water?
asked
Sep 14, 2021
170k
views
2
votes
Jackson buys a case of bottled water for $3.96. If there are 18 bottles in thecase, what is the unit cost of the water?
Mathematics
college
Hnprashanth
asked
by
Hnprashanth
8.8k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
2
votes
Answer:
$66.42
Explanation:
you have to multiply $3.96 by 18
Alanna
answered
Sep 20, 2021
by
Alanna
7.9k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Apr 11, 2021
16.2k
views
It can be useful for customers to have some type of comparative price when considering a product purchase. Such a comparison is referred to as ________ pricing, which in thecase of price bundling is the
Harit Vishwakarma
asked
Apr 11, 2021
by
Harit Vishwakarma
7.4k
points
Business
high-school
2
answers
0
votes
16.2k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org