48.7k views
0 votes
The cost of 3 scarves is $26.25. What is the unit price? (cost per scarf)

1 Answer

1 vote

$8.75 because 26.25 divided by 3 equals $8.75.

hope this helps

User Murray Rowan
by
5.4k points