menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
The cost of 3 ibs of turkey is $9.81. What is the cost per pound for the turkey?
asked
Feb 1, 2021
182k
views
4
votes
The cost of 3 ibs of turkey is $9.81. What is the cost per pound for the turkey?
Mathematics
college
Koral
asked
by
Koral
8.5k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
2
votes
3 = $9.81
1 = $?
To find this you have to do 9.81/3.
Hope this helps and have a nice day!!
Dom DaFonte
answered
Feb 4, 2021
by
Dom DaFonte
8.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jul 21, 2024
97.7k
views
Calculate the Force Resistance of this class two lever. Force Effort = 31.2 lbs x = 15.7 ft y = 7.1 ft What is Force Resistance in Ibs
Johntanquinco
asked
Jul 21, 2024
by
Johntanquinco
8.0k
points
Engineering
high-school
1
answer
3
votes
97.7k
views
asked
Apr 28, 2024
182k
views
The condition characterized by periodic disturbances of bowel function such as diarrhea or constipation usually associated with abdominal pain is abbreviated as IBS. UGI. UPPP. GI.
NavinKumarmMNK
asked
Apr 28, 2024
by
NavinKumarmMNK
7.7k
points
Medicine
college
1
answer
1
vote
182k
views
asked
Oct 9, 2024
73.5k
views
To manage IBS, what kinds of foods should clients restrict? A) High-fiber foods B) Low-fat foods C) Dairy products and caffeine D) Fresh fruits and vegetables
Droplet
asked
Oct 9, 2024
by
Droplet
7.9k
points
Health
high-school
1
answer
5
votes
73.5k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
What is .725 as a fraction
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
A dealer sells a certain type of chair and a table for $40. He also sells the same sort of table and a desk for $83 or a chair and a desk for $77. Find the price of a chair, table, and of a desk.
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org