182k views
4 votes
The cost of 3 ibs of turkey is $9.81. What is the cost per pound for the turkey?

User Koral
by
5.7k points

1 Answer

2 votes
3 = $9.81

1 = $?

To find this you have to do 9.81/3.

Hope this helps and have a nice day!!
User Dom DaFonte
by
5.3k points