menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Larry paid $3.20 for 64 ounces of milk. How much did each ounce cost? A) $0.02 B) $0.05 C) $2.00 D) $0.50
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
Larry paid $3.20 for 64 ounces of milk. How much did each ounce cost? A) $0.02 B) $0.05 C) $2.00 D) $0.50
asked
Sep 28, 2021
72.5k
views
5
votes
Larry paid $3.20 for 64 ounces of milk. How much did each ounce cost?
A) $0.02
B) $0.05
C) $2.00
D) $0.50
Mathematics
college
Salyh
asked
by
Salyh
7.4k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
2
votes
Answer:
the answere is $0.05 per ounce
Shelia
answered
Oct 3, 2021
by
Shelia
7.8k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org