72.5k views
5 votes
Larry paid $3.20 for 64 ounces of milk. How much did each ounce cost?

A) $0.02
B) $0.05
C) $2.00
D) $0.50

Larry paid $3.20 for 64 ounces of milk. How much did each ounce cost? A) $0.02 B) $0.05 C-example-1
User Salyh
by
4.8k points

1 Answer

2 votes

Answer:

the answere is $0.05 per ounce

User Shelia
by
4.8k points