2.9k views
0 votes
A bag of 7 bouncy balls cost $9.80. What is the unit price?

1 Answer

1 vote

Answer:

$1.40

Explanation:

Unit = "1 value"

9.80/7 = 1.4

User Antonpuz
by
5.9k points