The approximate unit price for the juice is about $0.50
Step-by-step explanation:
To find the unit price of an item, you must divide the price ($1.35) by how many units the item has (64 ounces). So 64 divided by 1.35 would be 47, or 50 since it's asking for the approximate unit price. Convert it and you have your answer. $0.50. Hope this helps :) I apologize if it's not completely correct