27.0k views
2 votes
Question
Precious bought 4į gallons of milk for $22. How much is one gallon of milk?

2 Answers

2 votes
4j = 22
divide both sides by 4
j = 5.5
User Vineel Shah
by
5.9k points
6 votes

Answer:

5, remainder 2

Explanation:

22 divided by 4 is 5 and remainder 2

User Nicolas Martinez
by
5.9k points