29.4k views
0 votes
Mrs. Willy bought 3.5 pounds of ground turkey and 2.5 pounds of white fish. The white fsh is $4.60 per pound cheaper than the ground turkey. If she paid a total of $51.50, what is the price per pound for the ground turkey and the price per pound for the white fish?

User Flxkid
by
8.1k points

1 Answer

3 votes
I’m not sure sorryyyyy
User Pratik Butani
by
8.4k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories