menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A 4-cup bottle of mouthwash costs $5.56. What is the price per pint?
asked
Aug 17, 2021
223k
views
1
vote
A 4-cup bottle of mouthwash costs $5.56. What is the price per pint?
English
college
Pebble Unit
asked
by
Pebble Unit
7.7k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
1
vote
Answer:
3
Step-by-step explanation:
Azendh
answered
Aug 18, 2021
by
Azendh
8.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
6
votes
Answer:
1.39
Step-by-step explanation:
5.56/4
Michael Cho
answered
Aug 23, 2021
by
Michael Cho
8.0k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Oct 16, 2024
177k
views
Which is the better buy? 2-cup bottle of mouthwash for $7.38 2-pint bottle of mouthwash for $8.04
Aochagavia
asked
Oct 16, 2024
by
Aochagavia
8.1k
points
Mathematics
high-school
2
answers
0
votes
177k
views
asked
Mar 19, 2019
118k
views
A 4-cup bottle of mouthwash costs $7.76. What is the price per pint?
Derek Shockey
asked
Mar 19, 2019
by
Derek Shockey
7.8k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
4
votes
118k
views
asked
Mar 11, 2024
53.2k
views
a mouthwash contains 22.5 %(ν/ν) alcohol by volume. part a if the bottle of mouthwash contains 335 ml , what is the volume in milliliters of the alcohol?
JohnnyTheTank
asked
Mar 11, 2024
by
JohnnyTheTank
7.1k
points
Chemistry
high-school
1
answer
1
vote
53.2k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
Passe para a voz passiva: - Kevin asked Dennis a question -Somebody Build the house last year -She gives him a box
why is mercury usually hard to see without a telescope?
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
Transforme em voz passiva: They don't speak English in this shop
Which sentence has a misplaced adjective phrase? A. A clown at the fair with pink hair gave me a balloon. B. Marjorie is my cousin from Florida. C. My sister is the girl in the basketball jersey. D. That
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org