menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
A 4-cup bottle of mouthwash costs $5.56. What is the price per pint?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A 4-cup bottle of mouthwash costs $5.56. What is the price per pint?
asked
Aug 17, 2021
223k
views
1
vote
A 4-cup bottle of mouthwash costs $5.56. What is the price per pint?
English
college
Pebble Unit
asked
by
Pebble Unit
7.7k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
1
vote
Answer:
3
Step-by-step explanation:
Azendh
answered
Aug 18, 2021
by
Azendh
8.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
6
votes
Answer:
1.39
Step-by-step explanation:
5.56/4
Michael Cho
answered
Aug 23, 2021
by
Michael Cho
8.0k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Oct 16, 2024
177k
views
Which is the better buy? 2-cup bottle of mouthwash for $7.38 2-pint bottle of mouthwash for $8.04
Aochagavia
asked
Oct 16, 2024
by
Aochagavia
8.1k
points
Mathematics
high-school
2
answers
0
votes
177k
views
asked
Mar 19, 2019
118k
views
A 4-cup bottle of mouthwash costs $7.76. What is the price per pint?
Derek Shockey
asked
Mar 19, 2019
by
Derek Shockey
7.8k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
4
votes
118k
views
asked
Mar 11, 2024
53.2k
views
a mouthwash contains 22.5 %(ν/ν) alcohol by volume. part a if the bottle of mouthwash contains 335 ml , what is the volume in milliliters of the alcohol?
JohnnyTheTank
asked
Mar 11, 2024
by
JohnnyTheTank
7.1k
points
Chemistry
high-school
1
answer
1
vote
53.2k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
Passe para a voz passiva: - Kevin asked Dennis a question -Somebody Build the house last year -She gives him a box
why is mercury usually hard to see without a telescope?
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
Transforme em voz passiva: They don't speak English in this shop
In which sentence is a common noun underlined? A. We went horseback riding in Griffith Park yesterday afternoon. B. It was so much fun dancing on the grass in Widley Park. C. We rode all the roller coasters
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org