menu
QAmmunity.org
Questions by Zaquan
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Questions by Zaquan
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by Zaquan
Filter
User Zaquan
Recent activity
All questions
All answers
An 8-bar package of soap sells for $4.00. What is the unit rate in cost per bar
asked
Nov 6, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
2
votes
108k
views
a) find f^-1B) graph f and f^-1 in the same rectangle coordinate system C) use interval notation to give the domain and the range of f and f^-1
asked
Oct 23, 2023
Mathematics
college
1
answer
5
votes
126k
views
you are paid $60 per week plus $5 per sale. At least how many sales do you need to make in order to have over $350? which inquelity best represent this
asked
Jan 1, 2023
Mathematics
college
1
answer
3
votes
4.1k
views
I deleted the question and I want the answer again
asked
Dec 28, 2022
English
college
1
answer
2
votes
68.4k
views
Martin drank 2/3 liter of water Monday before going jogging.He drank 3/7 liter of water after his jog.How much water did Martin drank altogether?Write your answer as a mixed number.
asked
Dec 18, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
4
votes
199k
views
What's 110/18 simplify ? a : 5/3 b : 20/11 c : 7/3 d : 55/9
asked
Nov 13, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
1
vote
69.1k
views
Ples help smart redstoners A plane flew 3,100 kilometers at a speed of 775 kilometers per hour. How many hours was the flight? Speed = StartFraction distance Over time EndFraction The flight was O 4 O
asked
Jul 3, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
6
votes
122k
views
You have studied some microbes that cause disease. Understanding how microbes grow and multiply is important when identifying and dealing with transmission of infection. This week will focus on bacteria.
asked
May 21, 2022
Biology
college
1
answer
17
votes
56.6k
views
-7t + 1 = 57 What do you do FIRST to solve for the variable?
asked
Jan 19, 2022
Mathematics
middle-school
2
answers
22
votes
161k
views
What is the name for a statement that shows two expressions are epual?
asked
Aug 7, 2021
Mathematics
high-school
1
answer
0
votes
138k
views
Angles L and M are supplementary. What is the sum of their measures? The sum of the measures of angles L and M is
asked
Jul 15, 2021
Mathematics
high-school
2
answers
1
vote
200k
views
Arrange the numbers shown in ascending order 1 4/5, 9/5, 32%
asked
Jul 8, 2021
Mathematics
high-school
2
answers
2
votes
213k
views
We need to compare volatility of multiple assets. As the assets have different variation ranges, e.g. a big stock versus a penny stock, it is useful to look at the coefficient of variation, not the standard
asked
Jul 7, 2021
Mathematics
college
1
answer
5
votes
63.4k
views
Which one is better? Flamingo or Inquistormaster Correct answer gets braineliest And also don't think about putting idk as your answer
asked
May 4, 2021
English
high-school
2
answers
0
votes
97.6k
views
In what ways do South Africa's history of Apartheid remind you of our own history
asked
Apr 21, 2021
Geography
college
2
answers
0
votes
191k
views
Part of a circuit has two resistors connected in parallel as shown in the figure. R1 is a constant resistor of 10 ohm, while R2 is a variable resistor with resistance that varies at a rate of 2 ohms per
asked
Feb 7, 2021
Mathematics
high-school
2
answers
0
votes
221k
views
If I have 2 liters of gas held at a pressure of 78 atm and a temperature of 900 k, what will be the volume of the gas if I decrease the pressure to 45 atm and decrease the temperature to 750k
asked
Feb 6, 2021
Chemistry
college
1
answer
0
votes
136k
views
What did Christians believe they had to do to be saved
asked
Oct 25, 2020
History
middle-school
1
answer
4
votes
178k
views
One measure for the value of the patch was given by the long-term contribution of a fragment to colonization events in the network. How do the properties of a landscape and the properties of a species
asked
May 5, 2020
Geography
high-school
1
answer
4
votes
101k
views
Kathleen and Glenn decide that this is the year to begin getting serious about saving for their retirement by participating in their employers’ § 401(k) plans. As a result, they each have $3,000 of their
asked
Feb 14, 2020
Business
college
1
answer
4
votes
176k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.2m
questions
8.1m
answers
Search QAmmunity.org