menu
QAmmunity.org
Answers by Xeverous
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Xeverous
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Xeverous
Filter
User Xeverous
Recent activity
All questions
All answers
On her way to her grandmothers house. Jackie traveled three times as many miles by train as by bus. She traveled four times as many miles by foot. If Jackie traveled 34 miles an hour how many miles did
answered
Nov 9, 2023
Mathematics
college
2
votes
121k
views
Which of the following rates is the best deal on a box of cereal? options: $3.20 for 20 ounces $4.50 for 25 ounces $5 for 40 ounces $6.50 for 20 ounces
answered
Sep 25, 2023
Mathematics
middle-school
2
votes
189k
views
Help me plss i'm stuck on this on this question.
answered
Sep 8, 2023
Mathematics
middle-school
2
votes
14.5k
views
Whats the answer -|2-x|=-7
answered
Jul 19, 2023
Mathematics
college
5
votes
71.4k
views
what is the best way to mulitily 500 and 400 hey i know this is for school but would any one like to talk for a bit
answered
Mar 27, 2023
SAT
high-school
11
votes
1.8k
views
What are numbers that have 2,3,4,5,6 as their factors? (under 200)
answered
Jan 8, 2023
Mathematics
college
0
votes
135k
views
kims family picks 2 1/3 pounds of blueberries in 1/4 hours. at this rate, how many blueberries can they pick per hour
answered
Dec 4, 2022
Mathematics
middle-school
8
votes
212k
views
Adjuvant medications are used to A.)Decrease the effectiveness of pain medications B.)Distract a patient from pain C.)Combine two pain medications D.)Increase the effectiveness of pain medications
answered
Sep 15, 2022
Medicine
high-school
3
votes
59.4k
views
What 2 figures Will have 20 edges?
answered
Jun 23, 2022
Mathematics
college
7
votes
123k
views
Can someone help me ): i think you should
answered
Jun 23, 2022
Mathematics
high-school
5
votes
133k
views
HURRY PLEASE Which sentence uses passive voice? A. Mark's torn pants and sweatshirt made his mother sigh. B. The snow from last week's storm melted when temperatures rose. C. The long-awaited victory was
answered
May 8, 2022
English
college
0
votes
66.4k
views
Who is the queen of rap? A. Doja Cat B. Judge Toler C. Megan THEE stallion D. Miss Nicki “young money”Minaj
answered
May 7, 2022
Arts
high-school
5
votes
218k
views
Could someone please answer this question?
answered
Mar 7, 2022
Mathematics
high-school
5
votes
92.8k
views
Help due now pleaseee
answered
Jan 5, 2022
Mathematics
college
5
votes
61.2k
views
What is a clip art gallery
answered
Jan 1, 2022
Computers and Technology
college
6
votes
196k
views
Escoge la respuesta correcta. Se puede comprar muchos(as) computadoras en el mercado de Chichicastenango. computadoras artesanías sacerdotes tuk-tuks
answered
Dec 10, 2021
English
middle-school
5
votes
11.4k
views
Paula is a computer programmer and is very good at her job. The company Paula works for announces that they will be using brand new software tools. None of the current programmers, including Paula, know
answered
Aug 15, 2021
Business
high-school
2
votes
61.7k
views
I dont get it plz help
answered
Jul 23, 2021
Mathematics
middle-school
5
votes
165k
views
Bananas cost $0.75 per pound. Use an equation to determine the cost of 9 pounds. $9.75 $16.50 $6.75 $7.50
answered
Jun 19, 2021
Mathematics
middle-school
4
votes
78.7k
views
HELP ME PLZZ I NEED HELP
answered
May 23, 2021
Biology
high-school
2
votes
235k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.1m
questions
6.7m
answers
Search QAmmunity.org