menu
QAmmunity.org
Recent activity by William
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Recent activity by William
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Recent activity by William
Filter
User William
Recent activity
All questions
All answers
A box of 24 ornaments contains 3/4 red ornaments. How many red ornaments are in the box? How many ornaments are another color than red?
answered
Sep 15, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
28.1k
views
Find angle 1 | I've been having trouble with this for a while.
asked
Jul 28, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
145k
views
The average kinetic energy of a substance is expressed as a:.
asked
Jun 18, 2023
Physics
high-school
1
answer
182k
views
What is the cost of 3 3/4 pounds of salmon at 14.80 per pound
answered
Jun 15, 2023
Mathematics
college
1
answer
68.9k
views
Does this sound right? “ I want a close male friend who I can tell everything to.” If not, please correct my grammar.
answered
May 7, 2023
English
college
1
answer
204k
views
I need help on these science thingies
asked
Apr 2, 2023
Biology
college
1
answer
120k
views
What is (4/3x-5)-(1/3x+4)
asked
Feb 28, 2023
Mathematics
college
1
answer
137k
views
In triangle ABC, EP=4. What is PC?
asked
Jan 25, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
188k
views
FREDERICK DOUGLASS QUESTIONS! 1). Why is this person famous? What accomplishments are they known for? Give detailed information. 2). How did this person spend their childhood? 3). Two additional facts
asked
Dec 21, 2022
Social Studies
middle-school
2
answers
192k
views
The answers are A. 1/3 cm/s B. 1/2 cm/s C. 2/3 cm/s D. 3/2 cm/s Please help!!
answered
Nov 19, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
65.9k
views
Which section within an expository essay would this supporting detail best fit into? Recently, San Diego was ranked second on American Traveler's list of top cities to visit with small children. A. Travelling
asked
Nov 17, 2022
English
high-school
1
answer
178k
views
Solve the proportion.
asked
Nov 15, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
16.1k
views
1. Twelve large bottles of water cost $9. How many bottles can you buy for $3? What is the cost per bottle of water How much would 7 bottles of water cost? ------------------------------------------------------
asked
Nov 12, 2022
Mathematics
middle-school
2
answers
138k
views
Which organelles work together to help a plant cell store and remove excess nutrients?
answered
Nov 9, 2022
Biology
high-school
2
answers
150k
views
Solve my problem plz
answered
Nov 1, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
129k
views
24 ≥ 58 + 5(x - 3.8) help please
answered
Aug 27, 2022
Mathematics
middle-school
2
answers
54.9k
views
Identify the type of adjustment that would most likely be needed. Business B purchased a piece of equipment to be used in operations for $5,000 during the middle of October. Today is December 31st, the
asked
Jul 28, 2022
Business
college
1
answer
225k
views
Sarah took the advertising department from her company on a round trip to meet with a potential client. Including Sarah a total of 15 people took the trip. She was able to purchase coach tickets for $260
asked
Jul 6, 2022
Mathematics
college
1
answer
102k
views
SEND HELP Which of these is one of the five determinants of health? A. The gender of your doctor B. Your access to health services C. The type of sport you play D. The amount your insurance deductible
answered
Jul 5, 2022
Physics
college
1
answer
114k
views
How does Lincoln speech address the north’s interest
asked
Jun 13, 2022
History
college
1
answer
39.7k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.6m
questions
7.3m
answers
Search QAmmunity.org