menu
QAmmunity.org
Questions by William Weckl
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Questions by William Weckl
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by William Weckl
Filter
User William Weckl
Recent activity
All questions
All answers
PLEASE HELP ASAP!!! DUE TONIGHT AND I'M STUCK!!! don't worry about the audio recording part i have that part covered!!! Review the phrases that you learned in the Technology at Home tutorial (slide 21).
asked
Nov 19, 2023
French
high-school
1
answer
20
votes
39.3k
views
2.60x1023 molecules of hexane (C6H14) and 7.00x1023 molecules of O2 are available for a combustion reaction. Theoretically, how many molecules of water can be produced?
asked
Nov 13, 2023
Chemistry
high-school
1
answer
2
votes
45.6k
views
Create a set of parallel lines, one perpendicular transversal, and one non-perpendicular transversal. can someone make a simple sketch of this please?
asked
Nov 9, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
14
votes
153k
views
Give the phases into which matter can be classified, and an example of each
asked
May 24, 2023
Physics
high-school
1
answer
0
votes
73.6k
views
A 2 qaurt bucket of paint costs $20.32. What is the price per cup?
asked
May 5, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
4
votes
214k
views
Given the equation y = 6sin(2x - 10) + 3
asked
Mar 24, 2023
Mathematics
college
1
answer
1
vote
17.3k
views
Which queen and king led England through the glorious revolution
asked
Dec 9, 2022
History
college
2
answers
19
votes
190k
views
What do ensemble performers use to help them start a piece of music at the same time? O Count off O Count on O Power down O Power up
asked
Nov 11, 2022
Arts
college
1
answer
1
vote
135k
views
Find Sin A Help please
asked
Sep 26, 2022
Mathematics
college
2
answers
1
vote
68.1k
views
Can I know the answer for the above questions
asked
May 27, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
2
votes
127k
views
Ms. Marcus purchased 5 pounds of grapefruit for $4.90. At this price how much will 7 pounds of grapefruit cost?
asked
May 7, 2022
Mathematics
college
1
answer
11
votes
93.4k
views
Dream holiday in sweden essey
asked
May 3, 2022
Chemistry
college
2
answers
18
votes
160k
views
What is the solution to 3/4b=8
asked
Dec 22, 2021
Mathematics
high-school
1
answer
4
votes
144k
views
Which of these is is the greatest density silver copper aluminium or gold
asked
Dec 21, 2021
Biology
middle-school
1
answer
2
votes
175k
views
Cameron works in a junkyard, and he needs a machine that can lift scrap metal and then let go of it Which type of magnet does Cameron needand why? A. Cameron needs a magnet like magnet 1 because it can
asked
Jul 28, 2021
Physics
college
1
answer
2
votes
121k
views
On a topographic map, contour lines create a group of concentric, closed loops. Which of the following features could this indicate? a. a stream channelb. hilltopc. depressiond. a cliff
asked
Jul 23, 2021
Physics
high-school
1
answer
4
votes
61.7k
views
Can somebody please help me with sig figs for this question
asked
Jul 7, 2021
Physics
middle-school
2
answers
1
vote
127k
views
Do the weaslys like kraft mac and cheese?
asked
Jul 6, 2021
History
college
2
answers
4
votes
113k
views
An advertisement emphasizes that if a consumer uses a certain deodorant he or she will not offend other people and will not cause problems in the workplace because of bad body odor. What part of the Freudian
asked
Apr 11, 2021
Business
high-school
1
answer
2
votes
124k
views
2. Sous Louis XVI les Français sont a. libres b. mécontents c. égaux
asked
Apr 6, 2021
French
high-school
2
answers
5
votes
194k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.9m
questions
7.7m
answers
Search QAmmunity.org