menu
QAmmunity.org
Recent activity by Vmb
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Recent activity by Vmb
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Recent activity by Vmb
Filter
User Vmb
Recent activity
All questions
All answers
Which of the following statements about pull processes is accurate? A) They may also be referred to as speculative processes. B) Execution is initiated in anticipation of customer orders. C) At the time
asked
Aug 11, 2024
Business
high-school
1
answer
163k
views
Write EACH number as a fraction or mixed number in simplest form. a) 9.355 A. 937/100 B. 9355/1000 C. 187/20 D. 93/10
asked
Aug 6, 2024
Mathematics
high-school
1
answer
29.8k
views
What’s equivalent to 1/2x + 4 = 9
answered
Aug 6, 2024
Mathematics
high-school
1
answer
66.8k
views
What does the word 'fervently' mean in the sentence 'The campaign staff supported the senator fervently and passionately'? 1) cautiously 2) reluctantly 3) enthusiastically 4) wearily
asked
Jul 22, 2024
English
high-school
1
answer
124k
views
Vanille Patisserie in Chicago delivers bread rolls to ShopRite Morristown in a fixed order quantity of 180. The delivery takes 2 days. ShopRite Morristown's average daily sales of Vanille Patisserie bread
asked
Jun 7, 2024
Business
college
1
answer
174k
views
The diagram shows a cuboid ABCDEFGH ABCD is a square 25cm^2 CG=12cm Find the volume of the cuboid
asked
Apr 8, 2024
Mathematics
high-school
1
answer
201k
views
A worker’s earnings e(n) for n hours when the worker’s hourly wage is $8.25
asked
Feb 7, 2024
Mathematics
high-school
1
answer
159k
views
Where does the licensed driver riding with a permit holder need to ride in the vehicle?.
answered
Nov 30, 2023
Social Studies
high-school
1
answer
232k
views
Anyone help Please tysm
answered
Nov 10, 2023
Mathematics
college
2
answers
28.3k
views
Can you help me? Thx -9-(9x-6)=3(4x+6)
answered
Sep 16, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
59.1k
views
Which molecules are needed for photosynthesis? What are the products of photosynthesis?
answered
Sep 5, 2023
Biology
college
2
answers
6.4k
views
A bakery offers a sale price of $3.15 for 6 muffins. what is the price per dozen?
asked
Jul 6, 2023
Geography
high-school
1
answer
64.8k
views
Solve the system of equations. How many solutions foes the system have? Help pls :D
asked
Jul 2, 2023
Mathematics
college
1
answer
155k
views
Please help due tomorrow What transformations could have been used to map ABCE onto A’B’C’D’E?
answered
Apr 20, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
227k
views
Appropriate tools o bought 4 stamps each week for 3 weeks. he wants to put amps on each page of his album. how many pages will niko use? tell how you can use tools to help solve the problem. choose a tool
answered
Apr 9, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
190k
views
If you are given a piece of rock sugar about 2.5 cm in diameter, describe three steps you can take to dissolve it in a beaker of water in the shortest time.
asked
Mar 9, 2023
Chemistry
high-school
1
answer
191k
views
Can anyone write a summary of the poem “The fault of it by Ezra pound “ ASAP
answered
Feb 8, 2023
English
high-school
2
answers
82.4k
views
If a = -5 and b = 5x + 5i, then find the value of a’b in fully simplified form.
asked
Dec 21, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
204k
views
real-time Incorporated considers purchase of a new machine that cost $40,000 and requires an increase in net operating working capital of 2,000 and the time of purchase what is the net investment required
answered
Oct 15, 2022
Business
college
1
answer
62.3k
views
I dont understand this question, can someone help? Choose which sentence is written correctly using the -ir+a+infinitive. voy a campar vaya a jugar vayan a juego
answered
Oct 2, 2022
Spanish
college
1
answer
121k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
8.5m
questions
11.1m
answers
Search QAmmunity.org