menu
QAmmunity.org
Answers by VKolev
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by VKolev
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by VKolev
Filter
User VKolev
Recent activity
All questions
All answers
I need help please! This is urgent!
answered
Jul 19, 2023
Mathematics
high-school
1
vote
132k
views
What is the pH of a solution that is 1.9×10−9 M in NaOH ?
answered
Apr 7, 2023
Chemistry
college
2
votes
20.5k
views
How do I factor this? Please explain the steps
answered
Dec 16, 2022
Mathematics
high-school
5
votes
81.0k
views
Express the sum of 32 and 24 as product of the GCF and a sum.
answered
Dec 11, 2022
Mathematics
high-school
6
votes
147k
views
What is the simple interst on $32,000 at 7% interest for 6 months?
answered
Nov 24, 2022
Mathematics
high-school
6
votes
49.8k
views
What is the area of the square? A square with the left side labeled 4 units.
answered
Oct 17, 2022
Mathematics
college
2
votes
214k
views
Write a letter to your friend telling him three ways
answered
Oct 8, 2022
English
high-school
3
votes
14.7k
views
Diego's dog weighs more than 10 kilograms and less than 15 kilograms. Select ALL the inequalities that must be true if w is the weight of Diego's dog in kilograms. select all that apply w>11 w>15 w>10
answered
Sep 30, 2022
Mathematics
high-school
3
votes
32.0k
views
An outline of the school. The measurements are 48 yards, 50 yards, 9 yards, 30 yards, 30 yards, 30 yards, 9 yards, 50 yards. Dallas was told to run around the perimeter of the high school as a warm-up
answered
Sep 10, 2022
Mathematics
college
2
votes
106k
views
Find the product of ((-25ac) and (-4t))
answered
Jul 28, 2022
Mathematics
college
4
votes
153k
views
What is the area of triangle DEF
answered
Jul 2, 2022
Mathematics
high-school
5
votes
227k
views
Last year, my best friend ________ this year, they________ A)got engaged / plan to get married B)has got engaged / have got married C)got engaged / are planning to get married D)will get engaged / have
answered
Mar 25, 2022
English
college
3
votes
56.7k
views
Round 10.5 to 1 significant figure.
answered
Nov 28, 2021
Chemistry
college
6
votes
137k
views
Simplify: -1.5(-3.6+2) 1) 7.4 2) -3.1 3)-8.4 4)2.4
answered
Nov 18, 2021
Mathematics
high-school
5
votes
8.0k
views
The variety of candidates that had at least some measure of support in the lead-up to the 1860 presidential election reflected the sectional turmoil in the United States over the issue of ? PLZZ HELPPPP
answered
Oct 13, 2021
History
high-school
0
votes
203k
views
How do u solve proportions
answered
Jul 18, 2021
Mathematics
high-school
5
votes
116k
views
11. By three o'clock, the patient....... by the doctor a. still had not soon b. still had been not seen c. had still not been soon d. had still not been seeing 12. I...... to hurt your feelings. a. wasn't
answered
Jul 13, 2021
English
high-school
1
vote
58.5k
views
Everything come back around full circle Why do lies sound pleasant but the truth hurtful?
answered
Jun 22, 2021
History
high-school
3
votes
39.5k
views
The cost of 9 scarves is $65.25. What is the unit price? The unit price is $____ per scarf.
answered
May 18, 2021
Mathematics
high-school
6
votes
4.0k
views
On July 1, 2011, Hale Kennels sells equipment for $66,000. The equipment was originally purchased on July 1, 2007 at a cost $180,000, had an estimated 5-year life and an expected salvage value of $30,000.
answered
May 3, 2021
Business
college
6
votes
153k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.0m
questions
7.9m
answers
Search QAmmunity.org