menu
QAmmunity.org
Answers by Ustaman Sangat
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Ustaman Sangat
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Ustaman Sangat
Filter
User Ustaman Sangat
Recent activity
All questions
All answers
In the United States, being more religious is linked to which of the following patterns?
answered
Mar 7, 2024
Social Studies
high-school
5
votes
232k
views
Amy is going to rent a truck for one day. There are two companies she can choose from, and they have the following prices,Company A charges an initial fee of $60 and an additional 60 cents for every mile
answered
Dec 9, 2023
Mathematics
college
7
votes
206k
views
Karla is saving money to visit her relatives in Florida. It costs $1,000 for the plane ticket and $250 per night for the hotel. Using the function that represents the cost c based on the number of nights
answered
Aug 29, 2023
Mathematics
college
3
votes
8.4k
views
Laura paid $12.16 for a 4.07-pound bag of shrimp at one store. The following week, she paid $14.99 for a 5.11-pound bag at another store. Find the unit price for each bag. Then state which bag is the better
answered
Aug 21, 2023
Mathematics
high-school
10
votes
152k
views
Anyone can answer this for me please
answered
Jul 19, 2023
English
high-school
6
votes
16.2k
views
Find Y, write your answer in simplest radical from. Please help me out guys I need this problem.
answered
Feb 6, 2023
Mathematics
college
11
votes
188k
views
Last year, Anna had $30,000 to invest. She invested some of it in an account that paid 5% simple interest, and she invested the rest in an account that paid 7% simple interest per year. After one year,
answered
Jan 20, 2023
Mathematics
college
5
votes
228k
views
(-4x)×(+8) so what is the answer please it is urgent
answered
Dec 1, 2022
Mathematics
college
11
votes
81.7k
views
What is the product of 4 1/6 and 2 1/5
answered
Sep 25, 2022
Mathematics
high-school
11
votes
96.5k
views
Find the missing side lengths
answered
Sep 23, 2022
Mathematics
high-school
4
votes
32.7k
views
Describe the appearance of the cells that are found in the outer part of that tissue?
answered
Aug 14, 2022
Biology
high-school
3
votes
149k
views
EASY 6TH GRADER MATH PLEASE SOLVE! While shopping, Dawn finds a backpack that she likes on the sale rack. Its original price is $60, but everything on the rack comes with a 30% discount. Dawn also has
answered
May 25, 2022
Mathematics
middle-school
14
votes
92.2k
views
Please help me on this assginmnet
answered
May 19, 2022
Mathematics
middle-school
2
votes
108k
views
What is How are you formal in spanish
answered
Mar 10, 2022
Spanish
high-school
5
votes
8.8k
views
Which offspring is an example of genetic variation as a result of sexual reproduction?
answered
Feb 26, 2022
Chemistry
high-school
1
vote
152k
views
Awnser these questions
answered
Dec 3, 2021
Mathematics
high-school
6
votes
229k
views
What SI units are used to describe mass, volume, and length
answered
Oct 10, 2021
Biology
college
5
votes
85.3k
views
5. What is the speed (Velocity) of a cyclist who covers 10 km (convert to meters first!) in 14 minutes and 30 seconds? Remember time must be in seconds first!
answered
Sep 12, 2021
Chemistry
college
3
votes
144k
views
Jefferson’s belief that the government can do only what the Constitution specifically states is known as
answered
Sep 10, 2021
History
college
7
votes
47.2k
views
Which intensive noun goes in the blank: My brother can tie his shoes ______________.
answered
Aug 24, 2021
English
middle-school
5
votes
223k
views
Page:
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
8.4m
questions
11.1m
answers
Search QAmmunity.org