menu
QAmmunity.org
Answers by Tivd
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Tivd
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Tivd
Filter
User Tivd
Recent activity
All questions
All answers
HELPP HELO HELP For a given recipe, 2 cups of flour are mixed with 24 cups of sugar. How many cups of sugar should be used if 4 cups of flour are used?
answered
Oct 19, 2023
Mathematics
high-school
4
votes
75.8k
views
LOOK A THE PICTURE PLEASE (WILL GIVE POINTS TO FIRST CORRECT REPLY) PREVIOUS ANSWER: ANGLES OF TRIANGLES 139° Scavenger thint What is the measure of ZL? L (9x-24) K M(6x-5)° (x +9)0 .
answered
Jun 18, 2023
Mathematics
college
3
votes
54.6k
views
hola como estan evani me dijo que yo soy muy cool y el que respondas a esto ganan 100 puntos por free
answered
Jun 5, 2023
Spanish
college
2
votes
178k
views
How many ways can you rearrange the word steal?
answered
Mar 20, 2023
Mathematics
high-school
8
votes
10.1k
views
Consider this plant cell. Which organelle is labeled A? nucleus vacuole ribosome mitochondrion
answered
Nov 18, 2022
Biology
college
7
votes
112k
views
5,20,80 what is the 6th term in the sequence
answered
Nov 16, 2022
Mathematics
high-school
7
votes
64.8k
views
Rose are _____ viliot are ____ a. red and blue B. apple and red
answered
Sep 8, 2022
SAT
high-school
8
votes
7.7k
views
Rohann recently finished some renovations to his house. 20 square meters of carpeting cost $875 while 17 square meters of hardwood flooring cost $750. Which flooring is more expensive per square meter?
answered
Aug 26, 2022
Mathematics
high-school
4
votes
119k
views
Square root 98a^20c^15
answered
Jun 20, 2022
Mathematics
college
6
votes
92.0k
views
Uhm I need this answered ASAP thank you to whoever helps
answered
Jun 11, 2022
Mathematics
middle-school
8
votes
117k
views
What do i need to do to answer both questions
answered
Apr 28, 2022
Mathematics
high-school
12
votes
32.4k
views
Help me with this question pls (I put the picture)
answered
Apr 10, 2022
English
high-school
5
votes
9.9k
views
Which word in the sentence needs to be capitalized?
answered
Apr 3, 2022
English
high-school
2
votes
72.0k
views
What are the types of potential energy?
answered
Apr 3, 2022
Physics
high-school
3
votes
189k
views
Mary Kingsley's account reflects what view of imperialism in Europe during the nineteenth century?
answered
Nov 20, 2021
Social Studies
middle-school
1
vote
130k
views
A bakery offers a sale price of $2.95 for 3 muffins. What is the price per dozen?
answered
Oct 29, 2021
Mathematics
middle-school
4
votes
55.4k
views
A skate shop owner ordered 60 skateboards and out of the 60 skateboards there where 18 longboards, what percent of his order was longboards
answered
Oct 22, 2021
Mathematics
high-school
3
votes
89.2k
views
A runner cruises along at 9 Miles per hour how many days will it take him to run around the World assuming no stop? (40,076km)
answered
Sep 28, 2021
Chemistry
college
5
votes
30.7k
views
What is your role in maintaing the fertility status of our agriculture
answered
Sep 10, 2021
Biology
college
3
votes
81.8k
views
What is the scale factor of the dilation
answered
Aug 14, 2021
Mathematics
college
3
votes
226k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.2m
questions
6.7m
answers
Search QAmmunity.org