menu
QAmmunity.org
Answers by Tinesha
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by Tinesha
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Tinesha
Filter
User Tinesha
Recent activity
All questions
All answers
True or False Classical conditioning always has a continuous rate of reinforcement
answered
Dec 15, 2024
Social Studies
high-school
6
votes
135k
views
A marketing company is developing a promotional service that I will offer to various clients. The advice includes daily posts on popular social media platforms including information about selected products
answered
Dec 14, 2024
Business
high-school
5
votes
64.2k
views
In the story marigolds explain what did they say “ look, there she is,” I whispered, forgetting that miss Lottie could possibly have heard me from that distance. “ she’s fooling with them crazy flowers.
answered
Dec 1, 2024
English
college
5
votes
99.9k
views
Find the volume of the rectangular prism
answered
Nov 10, 2024
Mathematics
high-school
4
votes
26.6k
views
Oints] DETAILS par SMITHNM13 13.4.019. pose a die is rolled twice and let A = {first toss is a prime} B = {first toss is a 5} d the requested probability. (Enter the probability as a fraction.) P(A n B
answered
Sep 25, 2024
Mathematics
high-school
3
votes
91.4k
views
Given the theme of "when i heard the learn’d astronomer," why does the speaker call the astronomer "learn’d"? •the astronomer is inferior to the speaker because of his academic knowledge. •the astronomer
answered
Aug 9, 2024
Social Studies
high-school
1
vote
140k
views
Alternative RNA splicing is a mechanism that? 1) increases the rate of transcription 2) allows the production of proteins of dramatically different sizes from a single mRNA 3) allows the production of
answered
Jul 27, 2024
Biology
high-school
5
votes
82.2k
views
Question 3 of 5 Which of the following is the most likely consequence of gang involvement? A. Unemployment B. Low blood pressure C. Getting a better job D. Improved health SUBMIT
answered
May 23, 2024
Social Studies
college
4
votes
227k
views
A 4-pack of plastic cups costs $2.16. What is the unit price?
answered
Apr 18, 2024
Business
high-school
3
votes
12.5k
views
There are multiple choices. but they didn’t fit in the picture
answered
Nov 20, 2023
Mathematics
college
4
votes
185k
views
Explain pls ...................................
answered
Nov 2, 2023
Mathematics
college
9
votes
96.6k
views
201.96+38.7+0.84 Eh this question I been on it for like 3 hours I need help
answered
Feb 20, 2023
Mathematics
high-school
1
vote
173k
views
What was the purpose of the Fugitive Slave Act of 1793?
answered
Nov 29, 2022
Social Studies
high-school
4
votes
218k
views
What were some of the resources that the settlers took back to Europe from the New World
answered
Nov 19, 2022
History
college
6
votes
151k
views
12 is 30% of______________ pls help
answered
Nov 13, 2022
Mathematics
high-school
3
votes
50.2k
views
The night sky is filled with images of wild animals. Which animal is the circled constellation named after? scorpion serpent snake salamander A group of stars connected by lines is circled and labeled
answered
Aug 29, 2022
Chemistry
college
12
votes
46.9k
views
Evaluate (8.9 € touš ++2557
answered
Aug 12, 2022
Mathematics
high-school
5
votes
90.8k
views
Eric bought a canoe for $330.00. The sales tax was 5%. What was the total cost for the canoe?
answered
Aug 4, 2022
Mathematics
high-school
6
votes
15.9k
views
Answer the following
answered
Jul 22, 2022
Mathematics
high-school
6
votes
190k
views
James wants to wrap a cylindrical that has a diameter of 4 in. and a height of 12 in. If he has 155 in2 of wrapping paper, does he have enough to wrap the cylinder?
answered
Jul 15, 2022
Mathematics
college
8
votes
168k
views
Page:
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org