menu
QAmmunity.org
Recent activity by Settheline
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Recent activity by Settheline
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Recent activity by Settheline
Filter
User Settheline
Recent activity
All questions
All answers
Formulate but do not solve the following exercise as a linear programming problem. A financier plans to invest up to $400,000 in two projects. Project A yields a return of 9% on the investment of x dollars,
answered
Nov 10, 2024
Mathematics
high-school
1
answer
65.8k
views
Lectura El discurso Discurso de Bryan Dyson 1. Escribe tus conclusiones acerca de las razones por las que crees que Dyson ista para ilustrar su discurso. a) comprensión lectora b) imagen
asked
May 17, 2024
Spanish
college
1
answer
201k
views
I need help with this
answered
Apr 30, 2024
Mathematics
college
1
answer
21.4k
views
Complete the paragraph using the correct form of the verbs in parentheses. You will need to use a variety of tenses. Compare your answers with at least two of your classmates Last Saturday, my friend and
asked
Apr 2, 2024
English
high-school
1
answer
108k
views
John made 2 quarts of juice for a school party. How many cups of juice did John make?
asked
Feb 23, 2024
Mathematics
high-school
1
answer
94.2k
views
Explain the displacement of halogen. 10 marks
asked
Dec 18, 2023
Chemistry
college
1
answer
31.2k
views
Repost cause someone decided to troll
answered
Oct 19, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
41.8k
views
Divide. Write your answer in lowest terms.10/9 divided by 22/9 ?
answered
Sep 11, 2023
Mathematics
college
1
answer
219k
views
What should i do if i test negative for covid-19 but still experiencing symptoms?
answered
Jul 27, 2023
Health
high-school
1
answer
9.4k
views
Find the values of x and y
asked
Jun 27, 2023
Mathematics
college
1
answer
186k
views
Pls help! 30 points!
answered
May 13, 2023
Mathematics
college
2
answers
92.1k
views
What determines who is the most important person in the relationship? Should it be you or the person you're with? How do you make that decision? Does it change from time to time or is it always the same?
answered
Mar 12, 2023
Physics
college
1
answer
154k
views
A 20-ounce bottle of lotion costs $3.95. How much does each ounce cost?\
answered
Feb 26, 2023
Mathematics
college
2
answers
162k
views
Why do you want to color your drawing
asked
Feb 12, 2023
Arts
college
1
answer
131k
views
Find the absolute value
answered
Feb 11, 2023
Mathematics
middle-school
2
answers
134k
views
Solve for R. 3/4r-3 1/4=49/16
asked
Dec 24, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
90.7k
views
Whether they are recognizing a holiday, a special occasion, or a tradition, _____________ happen all over the world at all different times. A. arguments B. tests C. birthdays D. celebrations
answered
Dec 10, 2022
Arts
high-school
2
answers
172k
views
Find the slope of the line. The slope is
asked
Nov 5, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
183k
views
Please answer ASAP, I would like to check my answer with someone, thank you
answered
Oct 31, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
3.3k
views
Pls help me no explanations needed
asked
Sep 18, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
212k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
8.3m
questions
10.9m
answers
Search QAmmunity.org