menu
QAmmunity.org
Answers by Sefakilic
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Sefakilic
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Answers by Sefakilic
All answers
User Sefakilic
Recent activity
All questions
All answers
Sarah bought a cat backpack for $22 and some bags of cat treats for 4$ each. Sarah did not spend more than 35$. which inequality could be used to find b, the number of bags of cat treats that Sarah could’ve
answered
Nov 23, 2024
Mathematics
high-school
4
votes
87.5k
views
Which of these currencies is used in Mexico? A) The Peso B) The Dollar C) The pound sterling D) The Yen
answered
Feb 8, 2024
Mathematics
college
3
votes
220k
views
When tissue work together they are called
answered
Nov 22, 2023
Biology
college
4
votes
48.9k
views
The cognitive approach to explaining and treating depression
answered
Aug 30, 2023
Social Studies
high-school
5
votes
9.0k
views
If a box of 15 cookies cost $9 dollars what is the cost of 1 cookie
answered
Aug 28, 2023
Mathematics
high-school
5
votes
89.6k
views
HELO EMEMENEJEJJEJEH
answered
May 6, 2023
Mathematics
high-school
4
votes
131k
views
Emperor Justinian decreed that most women had the right to make contracts and wills, the right to own property, and that any assaults on women were punishable by death. Historians believe his decisions
answered
Dec 23, 2022
History
high-school
0
votes
139k
views
Needed help guys!!!! please!!!
answered
Dec 1, 2022
Mathematics
high-school
2
votes
75.4k
views
Please someone help ASAP what is the correct answer ?
answered
Oct 14, 2022
Mathematics
high-school
4
votes
43.8k
views
PLEASE HELP!! (20 points) Find the measure of the missing angle
answered
Jul 27, 2022
Mathematics
high-school
2
votes
203k
views
John's monthly cell phone bill can be described by the linear function C(t) =0.10t+39.99, where C(t) represents the cell phone bill and t represents each text message sent and received What would the slope
answered
Jul 17, 2022
Mathematics
college
2
votes
88.9k
views
The main purpose of the author in this passage is A) to advocate that more of America's energy needs be met through the use of wind power. B) to entertain the reader with amusing anecdotes about wind power
answered
Jun 25, 2022
English
high-school
5
votes
39.1k
views
What is the perimeter and area of this shape: i added a picture, pls answer correctly and don’t guess. Answer choices for perimeter are: 7.14, 8,28, 10.28, 16.56 Answer choices for area are: 7.14, 8.28,
answered
Feb 25, 2022
Mathematics
high-school
5
votes
123k
views
Summarize pg.33 in the book crossover.Please use 2-3 sentences
answered
Feb 13, 2022
English
middle-school
4
votes
139k
views
What is the distance from the point (0,-4) to point (4,4)?
answered
Nov 30, 2021
Mathematics
high-school
1
vote
132k
views
What role did the aztecs believe huizilopolchtli played in finding a new home for them
answered
Nov 17, 2021
History
middle-school
3
votes
160k
views
What kind of problems could be solved with GCF and LCM
answered
Aug 21, 2021
Mathematics
college
6
votes
85.3k
views
A plane flies 1640 miles in 4 hours. what is the average speed of the plane?
answered
Jun 14, 2021
Mathematics
high-school
3
votes
174k
views
Solve x − y = 5 for y.
answered
Jun 4, 2021
Mathematics
high-school
0
votes
31.5k
views
Find the unit price of 60lbs of honey for $123.99. Round your answer to the nearest cent if necessary.
answered
May 29, 2021
Mathematics
high-school
3
votes
121k
views
Page:
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
8.2m
questions
10.9m
answers
Search QAmmunity.org