menu
QAmmunity.org
Answers by Sangram Haladkar
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by Sangram Haladkar
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Sangram Haladkar
Filter
User Sangram Haladkar
Recent activity
All questions
All answers
Can anyone solve these and show work? please help a girl out lol
answered
Jul 31, 2022
Mathematics
college
7
votes
176k
views
Which of the following is an opinion? (There may be multiple opinion statements here--choose all that apply) The Internet is more harmful than good because it causes people to spend too much time in front
answered
Jul 20, 2022
English
college
13
votes
203k
views
Apples cost $4.53/lb. If 1lb is equivalent to 0.454kg, what is the price per kilogram?
answered
Jul 18, 2022
Mathematics
college
5
votes
50.4k
views
Answer don’t mind the stuff to there right——————
answered
Jun 9, 2022
Mathematics
college
5
votes
192k
views
Moccasin Company manufactures cotton shirts. 12,000 shirts are produced during the first week of July. The unit quantity standard is 3 meters cloth per shirt and the actual quantity used was 0.50 meters
answered
Jun 4, 2022
Business
college
3
votes
220k
views
How many Solutions does p + 9 = 2p - 3 have?
answered
May 15, 2022
Mathematics
college
7
votes
161k
views
QUESTION 10 Which evidence supports the idea that tetrapods and fish may be related? Both can swim. The embryos look similar. Modern fish have limb bones like tetrapods that support their bodies. O All
answered
Apr 27, 2022
History
high-school
2
votes
202k
views
Cool names for law enforcement tools which is rare to use but extra cool name
answered
Feb 27, 2022
Law
high-school
7
votes
104k
views
Choose the words that complete the sentences. A_______ is used to edit raster images. A_______ is used to edit vector images. A_______ is used to control a scanner or digital camera.
answered
Feb 26, 2022
Computers and Technology
high-school
6
votes
113k
views
What did the US want from Asia?
answered
Jan 24, 2022
History
high-school
7
votes
146k
views
Amazon bought a tv for $500, they marked up the price 20%, what was the TV selling for? *
answered
Oct 15, 2021
Mathematics
high-school
1
vote
125k
views
Is 0.6 greater than 1
answered
Oct 10, 2021
Mathematics
college
5
votes
117k
views
Solve this equation 16+7+4x+x+3x+7
answered
Jul 21, 2021
Mathematics
college
2
votes
197k
views
As more output is produced, the marginal product of labor declines because the firm's marginal revenue declines: a) if the firm's output supply curve is inelastic. b) if firms reduce the wage paid to labor.
answered
Jul 20, 2021
Business
high-school
4
votes
89.7k
views
PLEASE PLEASE HELP I WILL GIVE BRAINALIST
answered
Jul 8, 2021
History
high-school
1
vote
191k
views
Please help me it dues in 51 minutes
answered
Jun 9, 2021
Mathematics
high-school
3
votes
148k
views
Please help with this. Evan reads that some minerals can come from organic processes. Where does the energy ultimately come from that is needed for organic materials to be made?
answered
Jun 2, 2021
Biology
high-school
6
votes
191k
views
Find the inverse of P(x)=-15x^2+350x-2000 and state it’s domain.
answered
May 28, 2021
Mathematics
middle-school
5
votes
211k
views
What is the relationship between changes in air pressure and wind speeds? When a high- and a low-pressure air mass are close together, air moves slowly from high to low pressure. When a high- and a low-pressure
answered
Mar 11, 2021
Chemistry
middle-school
3
votes
195k
views
Can someone please help me? You can use Pennies, Nickels, Dimes, and Quarters. I really need it :/
answered
Dec 30, 2020
Mathematics
middle-school
5
votes
32.8k
views
Page:
« prev
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org