menu
QAmmunity.org
Answers by SamPutnam
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by SamPutnam
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by SamPutnam
Filter
User SamPutnam
Recent activity
All questions
All answers
Sally sells popcorn for $1 and beverages for $2. What will be her total sales if 19 people each buy one bag of popcorn and one beverage?
answered
Oct 31, 2023
Mathematics
college
11
votes
138k
views
During revision, you can ______________. A) change things around B) cut things out C) add things D) all of the a HELP ASAP
answered
Oct 25, 2023
English
high-school
12
votes
201k
views
Can you guys help me awnser this?
answered
Aug 8, 2023
Mathematics
college
0
votes
69.7k
views
John’s company transfers him to a branch in a new city and state. John’s new coworkers are welcoming; they seem interested in him and ask for his opinions and suggestions. Although they are actively reaching
answered
Nov 26, 2022
Business
college
10
votes
159k
views
In your own words, explain what a bond is and how you would make money from it.
answered
Nov 19, 2022
Business
high-school
14
votes
63.6k
views
Which fractions are equivalent to Two-twelfths plus four-twelfths? Check all that apply.
answered
Oct 24, 2022
Mathematics
college
6
votes
223k
views
For each statement, write what would be assumed and what would be proven in a proof by contrapositive of the statement. Then write what would be assumed and what would be proven in a proof by contradiction
answered
Aug 17, 2022
Mathematics
college
8
votes
18.7k
views
In ancient Mesopotamia, Sumerians believed that the gods were kept happy with which of the following? A. Animal Sacrifice B. Gold and Silver C. Field Crops
answered
Jun 21, 2022
History
college
3
votes
203k
views
What is a unit rate? What are the steps for finding a unit rate? Each 12-ounce bottle of shampoo cost $2.15. What is the cost per ounce? Answer all please
answered
May 1, 2022
Mathematics
high-school
2
votes
99.2k
views
Q. Which pair of angles add up to 180 degrees?
answered
Apr 19, 2022
Mathematics
high-school
8
votes
235k
views
Aditi her room for the past hour. (Use the correct form of the verb "
answered
Mar 26, 2022
English
high-school
2
votes
68.5k
views
Mr. Sharma pays an instalment of ₹45,823 every month . How much money will he pay for 8 years?
answered
Mar 12, 2022
Mathematics
high-school
4
votes
215k
views
Al. What are cave paintings? What is their significance? 5/ What are microliths? How do they differ from the tools of the Old Stone Age? 6. What is the significance of the invention/ discovery of: i) fire
answered
Mar 10, 2022
History
college
3
votes
187k
views
When was the first amendment of the constitution of nepal 2072 made full date
answered
Feb 26, 2022
Social Studies
high-school
5
votes
108k
views
What are the advantages of having knowledge of dependency ratio?
answered
Jan 14, 2022
Health
high-school
2
votes
119k
views
Which of the following is guaranteed by the First Amendment to the constitution?
answered
Dec 5, 2021
History
middle-school
1
vote
3.0k
views
How is your day? a.Great b.ok c.bad d.really bad/horrible
answered
Nov 22, 2021
Health
high-school
1
vote
177k
views
Networking is the most effective search method for finding job leads.
answered
Nov 19, 2021
Business
middle-school
7
votes
178k
views
PLEASE HELP Jane has twice as many cousins as James. Bryan has 5 cousins, which is 11 less that Jane has. How many cousins does James have?
answered
Oct 11, 2021
Mathematics
high-school
3
votes
212k
views
Enzymes that break down food are located in the? A).In the large intestine. B).In the saliva. C).In the stomach.
answered
Aug 30, 2021
English
high-school
6
votes
142k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.5m
questions
8.7m
answers
Search QAmmunity.org