menu
QAmmunity.org
Recent activity by Rosalee
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Recent activity by Rosalee
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Recent activity by Rosalee
Filter
User Rosalee
Recent activity
All questions
All answers
On Monday, a local hamburger shop sold a combined total of 336 hamburgers and cheeseburgers. The number of cheeseburgers sold was three times the number of hamburgers sold. How many hamburgers were sold
asked
Nov 28, 2023
Mathematics
college
1
answer
218k
views
Qu'est-ce que tu fais? You are discussing vacation plans with your friends. Every time you are asked about doing something respond that you are doing it, are going to do it, or have done it-or not. Complete
asked
Nov 3, 2023
French
college
1
answer
39.2k
views
Wjitch of the following is most likely to couse a person to have sleeping problems A. anxiety B.emotional balance C.boredom D.Motivation
asked
Oct 17, 2023
Health
college
1
answer
205k
views
A. A small book took 1/2 of a ream of paper to make. How many books could be made with 6 whole reams of paper?B. A group of 5 friends bought 1/5 of a pound of bubblegum. If they split it equally, How much
asked
Sep 18, 2023
Mathematics
college
1
answer
52.4k
views
Escoge la mejor respuesta, según el contexto. Era verdad que Manolo ___ malas notas. a. trajera b. traído c. traer d. traía
answered
Aug 22, 2023
Spanish
high-school
1
answer
35.3k
views
Please answer!it is grade 6 math
answered
Aug 19, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
32.8k
views
What were the political consequences of the growth of secularism during the Enlightenment?
asked
Aug 1, 2023
History
high-school
1
answer
172k
views
Need help on this question ASAP PLEASE AND THANK YOU
asked
Mar 5, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
38.5k
views
Which wall do you think separates the poet from his dream? explain.
asked
Feb 27, 2023
SAT
high-school
2
answers
184k
views
Can someone plz help me with this one problem!
answered
Dec 29, 2022
Mathematics
middle-school
2
answers
143k
views
Send me a image of muffet from undertale with a short hairstyle or a mohawk
asked
Nov 17, 2022
Arts
high-school
1
answer
169k
views
Maria and her friends went for a bike ride. The start and end times are shown below. How long did they ride? 2 hours 23 minutes Start End 12 12 11 1 hour 23 minutes 11 10 10 2 2 9 3 -9 3 TA 1 hour 37 minutes
answered
Sep 25, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
233k
views
Highgrove Industries must decide which process technology to adopt, given the information below. Cost Technology A Technology B Technology C Price per unit $3 $3 $3 Fixed costs per year $80,000 $120,000
asked
Sep 15, 2022
Business
college
1
answer
177k
views
Pls help me for a second
asked
Sep 7, 2022
Mathematics
college
1
answer
83.2k
views
How do i solve 7 - n = 27
answered
Jul 29, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
173k
views
Which ordered pair is a solution of the equation? y= 4x + 9
asked
Jul 10, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
26.3k
views
Csy higshih qi1. Decode the messages
answered
Jun 27, 2022
English
college
1
answer
46.7k
views
12. What is the sum of angles aº+bº?
answered
Jun 26, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
207k
views
Bella purchased 4.2 pounds of apples for $7.77. what is the cost of one pound of apples?
answered
Jun 24, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
214k
views
Describe at least TWO aspects of Tenochtitlan that allowed so many people to live there comfortably. I NEED TO KNOW ASAP
asked
Jun 12, 2022
History
high-school
2
answers
13.5k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.6m
questions
7.3m
answers
Search QAmmunity.org