menu
QAmmunity.org
Answers by Rosa
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Rosa
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Rosa
Filter
User Rosa
Recent activity
All questions
All answers
The answers please I need the answers I’ll give points
answered
Oct 2, 2024
Mathematics
college
1
vote
164k
views
What is the value of (−) when () = / + ?
answered
May 4, 2024
Mathematics
college
1
vote
21.5k
views
how many ice cream servings can the 5 sisters buy if they only want to spend 10.00$ on ice creams. Write an inequality. Ice creams is 2.80$
answered
Sep 21, 2023
Mathematics
college
2
votes
197k
views
Uh I need help with this one. What is x?
answered
Sep 9, 2023
Mathematics
high-school
1
vote
102k
views
Efetuando as operações (√5+√10), obtemos o valor aproximadamente de: A) 4,7 B) 5,8 C) 5,3 D) 4,3
answered
Feb 19, 2023
Mathematics
high-school
7
votes
172k
views
calculate the actual sales since the sales tax were rung up together. assume sales tax of 6% and total sales of $27,000. What is the actual sales? ( round your answer to the nearest cent.)
answered
Jan 1, 2023
Mathematics
college
2
votes
164k
views
How did taika reform increase government power???
answered
Dec 3, 2022
History
college
4
votes
78.4k
views
Which of these is NOT a reason why warm-ups are essential to do before an activity? O Prevent injury Practice skills before the game, or activity O Reduce range of movement Prepare body for specific exercise
answered
Oct 16, 2022
Health
college
3
votes
179k
views
Pls help me solve surds , √75 ,√48, √12,√125,√28. pls help
answered
Jul 24, 2022
Mathematics
high-school
5
votes
175k
views
What should you always keep in mind when reading a text that uses compare/contrast format?
answered
Jul 24, 2022
English
college
12
votes
163k
views
What is la cueca's movements related to?
answered
Jun 3, 2022
Spanish
high-school
10
votes
30.0k
views
What is the answer for this question? on the screenshot
answered
Mar 13, 2022
Mathematics
high-school
4
votes
50.2k
views
Why does grendel's mother take grendel's claw?
answered
Feb 21, 2022
English
college
1
vote
155k
views
How can you avoid accidents at home?
answered
Jan 19, 2022
Health
high-school
4
votes
93.0k
views
Which are the solutions of the quadratic equation? x2 = 7x + 4 StartFraction negative 7 minus StartRoot 65 EndRoot Over 2 EndFraction comma StartFraction negative 7 + StartRoot 65 EndRoot Over 2 EndFraction
answered
Nov 28, 2021
Mathematics
high-school
5
votes
221k
views
Volume of cone lesson 13-1, PLEASE help i cannot do it.
answered
Nov 13, 2021
Mathematics
high-school
5
votes
119k
views
PLZ ANSWER IF U KNOW THE ANSWER
answered
Oct 29, 2021
Mathematics
college
6
votes
138k
views
Nosotros____de Puerto Rico. Fill in the blank with the correct form of the verb ser
answered
Sep 25, 2021
Spanish
college
1
vote
67.6k
views
Cokes are on sale 4 for $14. What is the unit rate?
answered
Sep 8, 2021
Mathematics
college
5
votes
99.0k
views
4. The sales price of a car is $12,590, which is 20% off the original price. What is the original price? 1. $14,310.40 2. $14,990.90 3. $15,290.70 4. $15,737.50 5. $16,935.80
answered
May 15, 2021
Mathematics
high-school
4
votes
120k
views
Page:
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
7.8m
questions
10.5m
answers
Search QAmmunity.org