menu
QAmmunity.org
Questions by Rducom
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Questions by Rducom
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by Rducom
Filter
User Rducom
Recent activity
All questions
All answers
Review the stock market and provide a general overview of performance. Some questions you can provide answers to are: How is the market currently performing? What events are causing noticeable fluctuations?
asked
Dec 26, 2024
Business
high-school
1
answer
3
votes
20.5k
views
If the relative frequency of a train being on time is 0.4, how often could you expect the train to be on time over 20days?
asked
Dec 2, 2024
Mathematics
college
1
answer
2
votes
205k
views
What are the sources of x-rays? 1) electron clouds 2) atomic nucleus 3) both of these 4) neither of these
asked
Oct 22, 2024
Chemistry
high-school
1
answer
5
votes
216k
views
He said to me , ‘ I was your father’s friend ’ into indirect speech
asked
Oct 11, 2024
English
high-school
1
answer
1
vote
104k
views
you spend $40 on 5 pounds of concrete. what is the unit rate in dollars per pound Someone please help me
asked
Feb 24, 2024
Mathematics
high-school
2
answers
1
vote
86.6k
views
Help me pwes I need it.
asked
Nov 26, 2023
Mathematics
college
1
answer
23
votes
228k
views
6. A ball is thrown vertically upward from the ground with a speed of 45 m/s way down, it is caught at a height of 10 meter above the ground. How long did the trip take
asked
Jan 22, 2023
Physics
college
1
answer
1
vote
69.0k
views
Teheheh help please :)
asked
Nov 27, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
4
votes
38.5k
views
Hayley bought 1.6 pounds of almonds for $13.20. How much did she pay per pound for the almonds?
asked
Aug 19, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
93.0k
views
A family uses 15 gallons of milk every 3 weeks. At that rate, about how many gallons of milk will they need to purchase in a year’s time? Give your answer as a whole number. They will need to purchase
asked
Aug 8, 2022
Mathematics
college
1
answer
2
votes
43.9k
views
I NEED HELP PLZZZZZZ
asked
Jul 16, 2022
History
middle-school
2
answers
0
votes
77.9k
views
Biology need help asap
asked
Jun 9, 2022
Biology
high-school
1
answer
4
votes
33.3k
views
The “roar” of the Roaring Twenties most likely refers to ________.
asked
Mar 13, 2022
History
high-school
2
answers
0
votes
144k
views
The function of f is defined by f(x)=x²-2x-24, find the range of f
asked
Jan 28, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
4
votes
10.8k
views
According to Article ll of the Constitution, who represents the nation and creates policies? the president the Senate the House of Representatives the Supreme Court
asked
Jan 13, 2022
Social Studies
high-school
2
answers
0
votes
183k
views
To whom would you present a problem-and-solution about proposed changes to a local sales tax?
asked
Nov 20, 2021
English
college
1
answer
2
votes
64.9k
views
Why does limited liability offer protection to the owners of a business?
asked
Aug 25, 2021
Business
middle-school
1
answer
0
votes
39.3k
views
A steam generation system at a biomassfueled power plant uses an electrostatic precipitator (ESP) to clean its gaseous effluents. The power plant has consistently made use of the same type of ESP over
asked
Aug 17, 2021
Mathematics
college
1
answer
2
votes
127k
views
Answers to 1000-799 plz tell me right answer plz
asked
Jun 7, 2021
Mathematics
college
1
answer
1
vote
62.5k
views
Matt bought 4 pie molds at a cost of $0.53 per mold. He also bought 4 pre- made crusts at a cost of $0.72 per crust. How much did Matt spend on pie molds? Do not include $ in your answer.
asked
Mar 16, 2021
Mathematics
college
1
answer
5
votes
33.5k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
8.4m
questions
11.0m
answers
Search QAmmunity.org