menu
QAmmunity.org
Recent activity by Radesix
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Recent activity by Radesix
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Recent activity by Radesix
Filter
User Radesix
Recent activity
All questions
All answers
What is the product (4s+2)(5s^2+10s+3)
asked
Oct 20, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
140k
views
Read the excerpt from "Healthy Eating." But no one can ignore the damage being wrought by all this bad eating. More than one out of three adults in the United States -- 37.5 percent -- are obese, according
answered
Jul 2, 2023
English
middle-school
2
answers
224k
views
Find the trigonometric value.tan 49 degrees 20'Round to three decimal places as needed.)
answered
Jun 27, 2023
Mathematics
college
1
answer
156k
views
The price of a train ticket from Kansas City to Lexington is normally $110.00. However, the train company is offering a special 25% discount to children under 16. What is the sale price of a ticket from
answered
Jun 16, 2023
Mathematics
high-school
2
answers
84.6k
views
What amendment is this?
asked
Apr 14, 2023
History
high-school
1
answer
22.4k
views
Which of the following concerns of the World War II era is NOT used in this propaganda poster? A. concern for country more than the individual B. concern for continued production of goods and services
asked
Mar 15, 2023
English
college
1
answer
26.2k
views
Which of these animals were among the first domesticated for food production? sheep, pigs, and goats sheep, pigs, and goats chickens, llamas, and hawks chickens, llamas, and hawks alpacas, llamas, and
asked
Mar 12, 2023
Biology
high-school
1
answer
51.2k
views
What piece of information would prove ACE = BDE by Side-Angle-Side?
answered
Jan 20, 2023
Mathematics
college
1
answer
224k
views
I dont understand slope
answered
Nov 18, 2022
Mathematics
middle-school
2
answers
23.9k
views
The grocery store sells 4 cans of soup for $3.60. What is the unit price? copy and paste the site for the photo of the work
answered
Sep 24, 2022
Mathematics
middle-school
2
answers
29.9k
views
Someone help please and make sure it’s right:)
answered
Sep 14, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
111k
views
What are two ways you can help make a difficult poem easier to understand?
asked
Aug 17, 2022
English
college
2
answers
119k
views
James ran 25/100 of a mile. His friend, Natasha, ran 4/10 of a mile. How much of a mile did they run together?
answered
Aug 17, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
219k
views
Which ratios have a unit rate of three choose all that apply
answered
Aug 15, 2022
Mathematics
middle-school
2
answers
87.2k
views
Write the ratio as a fraction in simplest form, with whole numbers in the numerator and denominator. 16 min to 72 min
asked
Aug 11, 2022
Mathematics
college
1
answer
69.8k
views
Please help me solve this problem please?!
answered
May 25, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
219k
views
Guys help me please
asked
May 5, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
181k
views
What number is 37% of 0.63
asked
May 3, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
81.2k
views
Who stated that humans could use reason to become better Christians and to improve the church? a. Martin Luther c. John Wycliffe b. Desiderius Erasmus
asked
May 2, 2022
History
high-school
1
answer
19.9k
views
Where are Phoenician words found? A) Greek literature B) Latin literature C) Hebrew writings D) all of the above
asked
May 1, 2022
Social Studies
college
2
answers
165k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.5m
questions
8.7m
answers
Search QAmmunity.org