menu
Qammunity.org
Answers by Prakhar Jhudele
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by Prakhar Jhudele
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Prakhar Jhudele
Filter
User Prakhar Jhudele
Recent activity
All questions
All answers
A company ordered $400 worth of muffins. Bran muffins cost $2 each and blueberry muffins cost $4 each. If the company ordered twice as many blueberry muffins as bran muffins , how many muffins were ordered
answered
Dec 19, 2021
SAT
college
4
votes
136k
views
Calculate the derivative indicated. dy 1 where y=51 + 4x2 dx2 x=6 73
answered
Sep 21, 2021
Mathematics
college
4
votes
121k
views
Please help me w the equation and please don’t take advantage of the points.
answered
Sep 11, 2021
Mathematics
high-school
4
votes
149k
views
(please answer, thanks:) ) The Constitution describes ways for the government to ensure that one branch does not have more power than the others. Which of the following is an example of this? a) Citizens
answered
Aug 7, 2021
History
high-school
2
votes
148k
views
Why did the ancient Egyptians build dams and channels?
answered
Aug 4, 2021
History
college
4
votes
136k
views
The handicaps all characters are forced to wear in HARRISON BERGERON only wind up making them stronger rather than weaker. true or false
answered
Jul 9, 2021
English
high-school
6
votes
49.4k
views
The three legs of a triangle measure 18, 46, and 3x-5. What are the possible values of x? a.28 b.11 c. 45 d. 13
answered
Jun 20, 2021
Mathematics
high-school
1
vote
162k
views
Write a SQL query to display films in inventory that have never been rented for all stores. Include inventory ID, film ID, film name, store ID, and store location in the result set
answered
May 24, 2021
Computers and Technology
college
4
votes
13.5k
views
2 tons of mulch cost $11,800.00. What is the price per pound?
answered
Apr 10, 2021
Mathematics
college
4
votes
6.3k
views
Based on the chart below , what species of plant does Janice most likely see ?
answered
Mar 8, 2021
Biology
middle-school
4
votes
225k
views
Inflation is often measured by evaluating chances in the cost of a fixed basket of goods and services. This method ____________ inflation because it does not account for changes in spending patterns that
answered
Feb 26, 2021
Business
high-school
2
votes
127k
views
What are 3 themes for the book “1984”
answered
Oct 28, 2020
English
middle-school
6
votes
143k
views
They order they go in
answered
Aug 20, 2020
Geography
middle-school
4
votes
224k
views
6. Write an equation through (-6, 2) and perpendicular to y= 3/2x - 6
answered
Jun 20, 2020
Mathematics
middle-school
7
votes
180k
views
What is the least common multiple of 4 and 8 and how do I get the answer???
answered
May 5, 2020
Mathematics
middle-school
1
vote
223k
views
Question 5 5 pts the density of The molecular weight of water in comparison to that of oxygen and nitrogen moist air versus that of completely dry air. O lowers raises
answered
Feb 13, 2020
Geography
college
6
votes
29.3k
views
Can you please help me. Pls don’t ignore me
answered
Jul 22, 2019
Mathematics
high-school
6
votes
126k
views
An adolescent girl who participated in unprotected intercourse requires an emergency contraception. which drugs could be prescribed? select all that apply.
answered
May 23, 2019
Biology
high-school
2
votes
214k
views
the princaipal at oak school ordered 25 pizzas for the fourth grade claasses share he will deliver an equal number of pizzas to each of 8 classes how many pizzas willeach class receive divide to find the
answered
Apr 10, 2019
Mathematics
middle-school
2
votes
158k
views
Which statement accurately describe the role of decomposers in the carbon cycle?
answered
Apr 2, 2019
Biology
middle-school
3
votes
46.6k
views
Page:
« prev
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Search Qammunity.org