menu
QAmmunity.org
Questions by Piotr Tomasik
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Questions by Piotr Tomasik
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by Piotr Tomasik
Filter
User Piotr Tomasik
Recent activity
All questions
All answers
Plz help can someone help me
asked
Aug 14, 2023
Social Studies
high-school
1
answer
14
votes
157k
views
Find the slope of the one on the graph.Write your answer as a fraction of a wholeumber, not a mixed number or decimal.
asked
Apr 8, 2023
Mathematics
college
1
answer
3
votes
187k
views
Carlos works a total of 86 hours in four weeks. He works 18.5 hours each week for three weeks. How many hours does Carlos work in the fourth week?
asked
Feb 3, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
198k
views
The students have 12 bags of balloon with 24 balloons in each bag they have filled 139 with air. if they use all the bags how many still need to be filled with air A.67 B.149 C.288 D.365
asked
Nov 10, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
4
votes
147k
views
What life cucle(s) is nutrient most important?
asked
Oct 21, 2022
Health
college
1
answer
20
votes
29.0k
views
Define homogeneous mixtures and give 3 examples. ASAP please 25 points?
asked
Apr 25, 2022
Physics
high-school
2
answers
2
votes
74.9k
views
Plants and animals are part of the ______________ group Question 1 options: Eukaryota Bacteria Archaea Rodent
asked
Apr 9, 2022
Biology
high-school
1
answer
2
votes
233k
views
HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP
asked
Aug 16, 2021
Biology
college
2
answers
1
vote
58.4k
views
When an object is thrown, the thrower pushes the object. This causes the object to move in a motion.
asked
Aug 12, 2021
Chemistry
middle-school
1
answer
3
votes
215k
views
Complete the equation for the neutralization reaction between HCl and Mg(OH)2 HCI + Mg(OH)2 → ____+____
asked
Jun 25, 2021
Chemistry
middle-school
1
answer
4
votes
20.3k
views
A 5 ounce bottle of hair conditioner is priced at $2.55. what is the price per ounce
asked
Jun 19, 2021
Mathematics
middle-school
1
answer
2
votes
136k
views
Please make a poem please
asked
Apr 25, 2021
English
high-school
2
answers
0
votes
121k
views
Which value of p is the solution of 5p − 1 = 2p + 20?
asked
Apr 7, 2021
Mathematics
middle-school
1
answer
3
votes
157k
views
The stock of Company A lost $1.01 throughout the day and ended at a value of $24.24. By what percentage did the stock decline?
asked
Feb 9, 2021
Mathematics
high-school
1
answer
0
votes
196k
views
_____ energy flows from a hotter object to a colder one. A. Heat B.Light C.Nuclear D. Electromagnetic
asked
Dec 1, 2020
Chemistry
middle-school
1
answer
4
votes
151k
views
A rolling ball slows down. Which claim about the forces acting on the ball must be true? Choose 1 answer: Choose 1 answer: (Choice A) A There are no forces on the ball. (Choice B) B There is no net force
asked
Nov 25, 2020
Physics
middle-school
1
answer
4
votes
203k
views
Sociology can be approached from both a micro-sociological and a macro-sociological perspective. Which is more useful? The macro-sociological perspective is more useful, because it explains how large-scale
asked
Apr 21, 2020
Social Studies
high-school
1
answer
3
votes
77.5k
views
An example of a depressant would be
asked
Sep 26, 2019
Health
middle-school
2
answers
3
votes
100k
views
5. Briefly describe two (2) of your favorite guidelines for communicating with children and their caregivers:
asked
Jul 1, 2019
Health
high-school
1
answer
3
votes
199k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.7m
questions
7.5m
answers
Search QAmmunity.org