menu
QAmmunity.org
Questions by Pierre Gramme
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Questions by Pierre Gramme
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by Pierre Gramme
Filter
User Pierre Gramme
Recent activity
All questions
All answers
1 Ten climes are worth $1. A roll of dimes is worth $5. How many climes are in a roll
asked
Nov 7, 2023
Geography
high-school
1
answer
0
votes
16.7k
views
Find the unit price of each of the following items. Round your answer to the nearest tenth.jelly18oz at $1.3632oz at $2.02
asked
May 12, 2023
Mathematics
college
1
answer
5
votes
187k
views
(2x+3,2+y)=(y+4,3x+2) find the value of x and
asked
Apr 8, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
12
votes
234k
views
1)What kind of waves are present during an earthquake? 2)What is it called when light changes direction after leaving a lens? 3)When you leave wine exposed to the air, the ethanol in it reacts with oxygen
asked
Dec 27, 2022
Biology
high-school
1
answer
1
vote
161k
views
If 45.00 g of precipitate is formed from the reaction of 0.100 mol/L HCL(aq) and 0.124 mol/L AgNO3(aq) what volume in litres of AgNO3 did we add?
asked
Nov 12, 2022
Chemistry
high-school
1
answer
13
votes
102k
views
What is the Lateral surface area?
asked
May 20, 2022
Mathematics
college
1
answer
14
votes
165k
views
HEY CAN ANYONE PLS PLS PLS ANSWER SPANISH WORK!!!
asked
Apr 23, 2022
Spanish
high-school
1
answer
0
votes
181k
views
-6y=-4x+24 use intercepts to graph the line described by each equation
asked
Apr 14, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
1
vote
227k
views
What is the probability that the next person you meet was not born in February assume no leap year A)337/365 B)28/365 C)11/12 D)1/2
asked
Feb 8, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
4
votes
129k
views
Find the value of x in the figure shown.
asked
Jan 16, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
5
votes
118k
views
What is the unit rate for $ 1.25 -------- 1 slice
asked
Dec 16, 2021
Mathematics
high-school
1
answer
4
votes
163k
views
A sand wedge normally costs $65.00. It is on sale for 20% off the regular price. What is the discount of the sand wedge?
asked
Dec 12, 2021
Mathematics
middle-school
1
answer
2
votes
147k
views
The graph of the equation LaTeX: x^2+y^2-20x+14y+28=0 x 2 + y 2 − 20 x + 14 y + 28 = 0 is a circle. What is the radius of this circle? Group of answer choices
asked
Nov 12, 2021
Mathematics
high-school
1
answer
4
votes
214k
views
What is 1.2 kg converted into mg. I need to know for step by step please?
asked
Nov 11, 2021
Physics
high-school
2
answers
0
votes
4.9k
views
What were the two tasks that Thomas Jefferson gave to Lewis, Clark, and the Corps of Discovery? Were they successful in both tasks?
asked
Sep 15, 2021
History
high-school
1
answer
1
vote
4.1k
views
What is the diference between good and bad
asked
May 22, 2021
English
high-school
2
answers
1
vote
20.4k
views
Using the table below, evaluate whether a monkey's age in years is a function of its height in inches.
asked
May 16, 2021
Mathematics
college
1
answer
1
vote
3.5k
views
Why does the top of a liquid usually have a flat surface
asked
Apr 24, 2021
Physics
college
1
answer
5
votes
146k
views
An RCA2 team is launching an investigation of a surgical error. If they complete an effective review, which of the following is an example of a root cause they might identify_________
asked
Jan 12, 2021
Health
high-school
1
answer
5
votes
223k
views
What is the priority nursing intervention for a client injured by lightning?
asked
Dec 14, 2020
Biology
high-school
1
answer
1
vote
217k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.7m
questions
7.4m
answers
Search QAmmunity.org