menu
QAmmunity.org
Answers by Paul Bone
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by Paul Bone
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Paul Bone
Filter
User Paul Bone
Recent activity
All questions
All answers
Write the equation 4 - 3x = -x^2 + 3x in standard form.
answered
Mar 29, 2022
Mathematics
high-school
10
votes
137k
views
Ferrier Chemical Company makes three products, B7, K6, and X9, which are joint products from the same materials. In a standard batch of 150,000 pounds of raw materials, the company generates 35,000 pounds
answered
Feb 14, 2022
Business
college
7
votes
137k
views
EASY WORK!!plz look at the photo.
answered
Jan 22, 2022
English
college
2
votes
194k
views
(The Outsiders Chapter 3-4) 2.Ponyboy ran away from home because His dad threatened to harm him Darry threatened to kick him out Darry slapped him Sodapop told Dally he was with a Soc
answered
Jan 15, 2022
English
high-school
10
votes
167k
views
The English imposed taxes on the colonies as a result of this war, which they fought with other European countries:
answered
Nov 4, 2021
History
high-school
2
votes
61.3k
views
A man who has no hair is _____. pelo calvo seguro negro
answered
Oct 29, 2021
Spanish
high-school
7
votes
228k
views
If a woman digs through her purse frantically, which of the following is most likely true? Base your answer on the meaning of frantically. a. She behaves in a way meant to amuse her companions. b. She
answered
Oct 11, 2021
English
middle-school
3
votes
85.9k
views
Solve for x: 1 1/5x−2 1/3<1/7x+1 1/2
answered
Oct 1, 2021
Mathematics
high-school
3
votes
134k
views
If there are 15 oat and 12 blueberry muffins in one package, and 45 blueberries and 36 oats on another package. Are the ratios of blueberry to oat the same for both packages? Justify your answer.
answered
Aug 10, 2021
Mathematics
high-school
5
votes
157k
views
Evaluate (2 - 3)4(4) - 9 ÷ 3. -7 -2 1 2
answered
Aug 5, 2021
Mathematics
college
4
votes
165k
views
The mass of car 2 is twice the mass of car 1. If both cars have the same velocity, how does the kinetic energy of car 2 compare to car 1?
answered
Jul 14, 2021
Physics
middle-school
2
votes
99.3k
views
Colton bought 18 chicken wings for $15. What was the cost of the wings in wings per dollar?
answered
Jun 19, 2021
Mathematics
high-school
4
votes
172k
views
Raul has $1,200 to deposit into two different savings accounts. Raul will deposit $450 into Account 1, which earns 4.8% annual simple interest. He will deposit $750 into Account 2, which earns 3.75 interest
answered
Jun 6, 2021
Mathematics
college
5
votes
58.2k
views
The quotient of 7k and 2m
answered
Apr 29, 2021
Mathematics
college
5
votes
55.9k
views
PLEASE PLEASE PLEASE HELP WITH THE ONES CIRCLED IN BLACK I WILL GIVE EXTRA POINTS AND BRAINALIST TO THE FIRST PERSON TO ANSWER THANK YOUUUUU
answered
Apr 14, 2021
Mathematics
high-school
3
votes
114k
views
Does anyone knows what wrong?
answered
Mar 18, 2021
Health
high-school
1
vote
170k
views
What is the molar mass of PbCO4
answered
Feb 14, 2021
Chemistry
college
4
votes
75.1k
views
Tell which is the better buy. Show your work. MILK 4 liters MILK 3 liters 3 L for $2.15 4 L for $2.90 SPAGHETTI SPAGHETTI 200 GRAMS 100 GRAMS 200 g for $1.00 100 g for $.55 EASTERN POTATOES 12 KILOGRAMS
answered
Oct 28, 2020
Mathematics
middle-school
3
votes
118k
views
Landon graphs the following 3 equations: y = 2x y = x2, and y = 10x2. He says that the graph of y = 2x will eventually surpass the graph of y = x2 but not the graph of y = 10x2. Is Landon correct? Why
answered
Oct 4, 2020
Mathematics
middle-school
5
votes
178k
views
What class license do you need to operate a boat?
answered
Sep 20, 2020
Law
middle-school
7
votes
211k
views
Page:
« prev
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org