118k views
5 votes
Tell which is the better buy. Show your work.

MILK
4 liters
MILK
3 liters
3 L for
$2.15
4 L for
$2.90
SPAGHETTI
SPAGHETTI
200 GRAMS
100 GRAMS
200 g for
$1.00
100 g for
$.55
EASTERN
POTATOES
12 KILOGRAMS
EASTERN
POTATOES D
5 KILOGRAMS
5 kg for
$3.80
12 kg for
$9.00​

User Radbrawler
by
6.3k points

1 Answer

3 votes

Answer:

this is a bit incoherent, could you please upload a picture?

User Paul Bone
by
6.7k points