menu
QAmmunity.org
Recent activity by Ombiro
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Recent activity by Ombiro
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Recent activity by Ombiro
Filter
User Ombiro
Recent activity
All questions
All answers
PLEASEEE HURY!The water used in man sprinkler systems is recycled. For example, a single water particle travels 110 m and then returns to its original point. What is the displacement of the water particle
asked
Dec 16, 2023
Physics
college
1
answer
91.2k
views
A triangle has angle measurements of 146°, 24°, and 10°. What kind of triangle is it? plsssssssssssss help it is either 1. acute 2.obtuse 3.right
answered
Nov 27, 2023
Mathematics
college
2
answers
193k
views
A prism with a triangular base
answered
Nov 8, 2023
Geography
high-school
1
answer
173k
views
Graph the inequality of x>15
answered
Oct 21, 2023
Mathematics
high-school
2
answers
115k
views
Find the error and correct it though there is no indication as to where thwy were first establish,mektabs were certainly widespread in 14th century.
asked
Sep 3, 2023
English
college
1
answer
89.7k
views
What is the core purpuse of government???????????
asked
Aug 21, 2023
History
college
1
answer
181k
views
Charlotte spent $26 at the hair salon. She wants to leave a 12% tip. About how much money should she leave?
answered
Jun 6, 2023
Mathematics
high-school
2
answers
157k
views
5 divided by 3/4in simplest form
answered
Apr 8, 2023
Mathematics
college
2
answers
179k
views
What is a scientificdefinition for evolution?A. how modern organisms descended from older organismsB. a group of organisms that live together and can reproducetogetherC. something based on evidence and
asked
Jan 23, 2023
Biology
high-school
1
answer
12.7k
views
mr.sanchez bought 2 magazines for $9.95 each and 1 book for $14.95 if the sale tax is 6% what is the total cost mr.sanchez purchase
asked
Dec 22, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
146k
views
What skills do you developed when hand sewing a mask?
answered
Dec 11, 2022
Arts
college
2
answers
62.4k
views
Maria had $22.45 to spend on groceries. After buying 3 bags of chips, she had $10.60 left. If each bag of chips costs the same amount, what is the price of one bag of chips
answered
Dec 4, 2022
Mathematics
college
1
answer
37.8k
views
Name the most important and largest part of the human brain.
answered
Nov 28, 2022
Geography
high-school
2
answers
204k
views
hey, I dunno if you like writing essays but if do could you write an essay with this prompt? (image attached)
answered
Oct 17, 2022
English
middle-school
2
answers
98.6k
views
On the Earth's surface, how much does a 100kg mass weigh? 1
answered
Jul 24, 2022
Physics
college
2
answers
93.3k
views
What is - 4i ^ 19? simplify
answered
May 30, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
118k
views
What is one effect of the Gulf Stream
asked
May 17, 2022
Chemistry
high-school
2
answers
180k
views
What are the basic elements of socialization ? Describe briefly
asked
May 14, 2022
English
high-school
2
answers
226k
views
I need help with this guiding reading assignment
answered
Apr 14, 2022
Social Studies
college
1
answer
96.7k
views
Any show anime/cartoon/show/movie recommendations ?
answered
Apr 13, 2022
English
high-school
2
answers
63.8k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.6m
questions
7.3m
answers
Search QAmmunity.org