menu
QAmmunity.org
Answers by Okken
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by Okken
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Okken
Filter
User Okken
Recent activity
All questions
All answers
What is another way to write 4^6? 6+6+6+6 4+4+4+4+4+4 4×4×4×4×4×4 6×6×6×6
answered
Aug 21, 2022
Mathematics
college
2
votes
48.1k
views
7. Find the volume of the hemisphere if the dimeter is 18mm. Round to the nearest tenth.
answered
May 11, 2022
Mathematics
college
4
votes
108k
views
Propaganda, Protest, and Satire are all types of Political Art True False
answered
Apr 29, 2022
Arts
high-school
4
votes
161k
views
X=5 and y=7 for algebraic expression 2(4x-3) + 6(3y-5)
answered
Apr 8, 2022
Mathematics
college
1
vote
195k
views
A square has an area of 9cm2. what is the length of each side
answered
Jan 22, 2022
Mathematics
high-school
8
votes
169k
views
Help!! !, is it right or not
answered
Jan 17, 2022
Mathematics
high-school
1
vote
147k
views
Read the sentence and choose the option with the correct amount in the sentence. El inmueble cuesta setecientos mil quinientos veinte dólares. 600.330 600.520 700.520 700.330
answered
Oct 28, 2021
Spanish
college
1
vote
187k
views
Evaluate the expression 34 ÷ (14 − 5) × 2.
answered
Oct 10, 2021
Mathematics
middle-school
0
votes
125k
views
Which equation describes this line? (1,10) (-3,2) O A. y-10 = 2(x-1) O B. y-2 = 2(x-3) O C. y-1 = 2(x - 10) O D.y-3=2(x-2)
answered
Sep 26, 2021
Mathematics
high-school
6
votes
208k
views
If 24 pencils cost $1.20 then how much does one pencil cost?
answered
Aug 15, 2021
Mathematics
middle-school
5
votes
1.7k
views
1.Identify the types of bonds between the carbon and the two oxogen molecules in the carbon dioxide molecule 2.then describe the bond angle 3. Explain how the structural formula can be used to determine
answered
Aug 3, 2021
Chemistry
high-school
2
votes
2.8k
views
Surface area of this prism
answered
Jun 10, 2021
Mathematics
middle-school
1
vote
154k
views
Which statement describes a unit rate? Mary paid $2.50 for 3 bottles of water. Ricardo paid $17.00 for 3 pumpkins. Katherine paid $1.25 for 1 bottle of water. Joshua paid $6.00 for 3 masks. ( PLEASE I
answered
Mar 2, 2021
Physics
college
3
votes
123k
views
Looking at the trait of hair length (long and short), determine the genotype for the female cat in the P generation, if possible. The male cat in the P generation is homozygous recessive for this trait.
answered
Jan 25, 2021
Biology
middle-school
2
votes
122k
views
Al llegar al hotel nos han dado un mapa con los lugares de interés de la ciudad, y nos han dicho que 5 centímetros del mapa representan 600 metros de la realidad. Hoy queremos ir a un parque que se encuentra
answered
Jan 22, 2021
Mathematics
high-school
2
votes
93.7k
views
3. Which country imports the most metals? 1. Australia 2. Russia 3. Africa 4. Japan
answered
Oct 17, 2020
Biology
middle-school
5
votes
138k
views
Theory that many different realities are happening at once True or false
answered
Jun 6, 2020
Physics
high-school
5
votes
154k
views
Multiple choice & short answer review question: 1. In the leaf, chloroplasts are not found in the a. guard cells b. cuticle c. spongy layer d palisade layer
answered
Mar 23, 2020
Biology
middle-school
5
votes
79.0k
views
How did Vladimir Putin gain power in Russia in 2000?
answered
Nov 26, 2019
History
middle-school
4
votes
67.9k
views
How did the role of women in the us change during and after world war 2
answered
Oct 20, 2019
History
middle-school
1
vote
218k
views
Page:
« prev
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org