menu
QAmmunity.org
Questions by Nohat
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Questions by Nohat
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by Nohat
Filter
User Nohat
Recent activity
All questions
All answers
PLS HELP REALLY IMPORTANT ALMOST DO! 1. Find the y-intercept: (2,1) (0, -2) (-2,0) (1,2)
asked
Aug 23, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
2
votes
235k
views
What ar the negative impact of overpopulation on forest
asked
Mar 26, 2023
Biology
college
2
answers
20
votes
207k
views
PLS HELP, ILL GIVE BRIANLIEST!
asked
Nov 13, 2022
Biology
middle-school
2
answers
1
vote
181k
views
Which comparison about the shapes is true? There are 6 squares to 3 circles O There are 3 squares to 6 circles There are 6 circles to 9 squares. There are 3 squares to 9 circles
asked
Oct 11, 2022
Mathematics
college
2
answers
8
votes
100k
views
Worker hours to produce one barrel of crude oil Worker hours to produce one ton of coal United States Developed 4 5 Country A Developing 6 5 Country B Developed 7 3 Using the chart, identify an example
asked
Aug 20, 2022
History
high-school
2
answers
4
votes
12.1k
views
How did the Tea Act of 1773 help the East India Company? A. It promoted its tea in newspapers. B. The Act encouraged other companies to compete with it. C. The Act helped pay for ships. D. It was the only
asked
Feb 16, 2022
History
high-school
2
answers
5
votes
77.1k
views
3/4n=-1 3/4n-18 Step by step please
asked
Feb 14, 2022
Mathematics
college
1
answer
25
votes
91.1k
views
2 2/5 x 4 = {Khan Academy}
asked
Dec 4, 2021
Mathematics
high-school
2
answers
2
votes
210k
views
22. Which equation has solutions of -2 and 3? A. y=x²+x-6 B. y=x²-x-6 C. y = x + 5x + 6 D. y = x2-5x+6
asked
Nov 15, 2021
Mathematics
middle-school
1
answer
4
votes
50.7k
views
Consider organisms that are eukaryotic, are found in both unicellular and multicellular forms, may resemble plants but are not photosynthetic, have chitin in their cell walls, and absorb organic nutrients
asked
Nov 8, 2021
Biology
high-school
1
answer
4
votes
96.2k
views
16. Mum went shopping at the vegetable stand. A pineapple costs six times as much as an apple. Mum paid €7.20 for one pineapple and two apples. a) What is the cost of one apple? b) What is the cost of
asked
Oct 10, 2021
Mathematics
middle-school
1
answer
4
votes
168k
views
Expressions and Equations Unit Review Solve 3w-4-w+4 2 2x - 3 - 26- x) + 7x 3 3( 33x) = 2(x+3) 30 4r + 3 = 4x 12
asked
Sep 28, 2021
Mathematics
high-school
1
answer
5
votes
113k
views
What is the purpose of a do now
asked
Jul 27, 2021
English
high-school
2
answers
0
votes
70.9k
views
A floor 5 m by 20 m is covered by square tiles of side 20 cm. How many tiles are needed
asked
Jul 4, 2021
Mathematics
high-school
1
answer
5
votes
65.2k
views
How can we prevent bullying at school for teenagers ? 10 Ways Mention ( PLZ )
asked
May 20, 2021
English
college
1
answer
4
votes
170k
views
Write the sentence from the text that contoins the word, anti federalist
asked
May 5, 2021
History
college
2
answers
1
vote
136k
views
Simplify (y + 9)(y - 9). А у2 B у2 - 18 C y2 - 81 D у2 + 81
asked
Mar 25, 2021
Mathematics
middle-school
2
answers
3
votes
112k
views
What does independent variable and dependent variable mean in math?
asked
Nov 27, 2020
Mathematics
college
1
answer
4
votes
184k
views
What is the rule for the transformation from the smaller polygon to the larger polygon
asked
Nov 8, 2020
Mathematics
middle-school
2
answers
4
votes
178k
views
How did James Watt’s inventiveness change industry?
asked
Jan 11, 2020
Social Studies
middle-school
2
answers
2
votes
58.8k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.2m
questions
6.7m
answers
Search QAmmunity.org