menu
QAmmunity.org
Questions by Nabster
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Questions by Nabster
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by Nabster
Filter
User Nabster
Recent activity
All questions
All answers
A 2-yard piece of linen costs $18.54. What is the price per foot?
asked
Sep 19, 2023
Mathematics
high-school
2
answers
4
votes
19.1k
views
Help please this is for math
asked
Jul 10, 2023
Mathematics
college
1
answer
3
votes
128k
views
Solve the equation t − 3 = 17 for t.
asked
Jun 27, 2023
Mathematics
high-school
2
answers
3
votes
27.3k
views
Can someone help! What is 10% of 812?
asked
Nov 13, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
19
votes
56.5k
views
Can someone help! What is 10% of 812?
asked
Nov 13, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
19
votes
56.5k
views
Can someone help! What is 10% of 812?
asked
Nov 13, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
19
votes
56.5k
views
What is 3 less than twice a number n?
asked
Oct 22, 2022
Mathematics
college
1
answer
10
votes
205k
views
Names of 5 offshore regions in France. Help ASAP
asked
Jul 9, 2022
French
high-school
1
answer
2
votes
112k
views
Help please asap thanks
asked
Jul 7, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
5
votes
198k
views
Write the equation and solve it. Melanie had 345 dollars to spend on 9 books. After buying them she had 12 dollars. How much did each book cost ? Someone help
asked
Jun 19, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
12
votes
151k
views
Act one Romeo and Juliet Read the following passage: “I’ll look to like, if looking liking move; But no more deep will I endart mine eye Than your consent gives me strength to make it fly.” Based on Juliet’s
asked
May 17, 2022
English
high-school
2
answers
6
votes
96.8k
views
Kaleem wanted to draw a triangle where the sides measured 5 cm, 8 cm, and 7 cm. How many unique triangles could Khaleem draw that fit these dimensions? a.) 1 b.) 2 c.) 3 d.) 4
asked
Feb 26, 2022
Mathematics
college
1
answer
4
votes
56.8k
views
Which best defines the word inflation as it is used in the third paragraph?
asked
Jan 27, 2022
English
high-school
1
answer
0
votes
114k
views
Vosotros _____ años a. tienes b. tienen c. tenéis d. tenemos
asked
Dec 24, 2021
Spanish
high-school
2
answers
0
votes
102k
views
Which of the following is NOT an example of Enlightenment Principles? abolitionist movement O feudalism democracy natural rights
asked
Sep 23, 2021
History
high-school
1
answer
1
vote
40.0k
views
Is the following function an even function, an odd function, or neither? y=-6x^3-4x
asked
Jun 10, 2021
Mathematics
middle-school
2
answers
4
votes
38.3k
views
20) Vhich business organization is described by the following list? (SSEMI3A DOK: 2) Omer makes all decisions Easy to start Unlimited liability Limited access to funds o o A. Sole proprietorship B. Partnership
asked
Mar 25, 2021
Business
high-school
1
answer
1
vote
173k
views
Which term names a production that integrates music, dance, sets, and costumes to enhance the telling of a story?
asked
Dec 23, 2020
Arts
middle-school
2
answers
0
votes
124k
views
If a function is written in slope intercept form, y=mx+b, the x represents the ______. A. Slope B. Output C. Input D. y intercept
asked
Oct 18, 2019
Mathematics
middle-school
1
answer
0
votes
216k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.6m
questions
7.3m
answers
Search QAmmunity.org