menu
QAmmunity.org
Recent activity by Mneumann
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Recent activity by Mneumann
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Recent activity by Mneumann
Filter
User Mneumann
Recent activity
All questions
All answers
What are the values of a, b and c (x^2 - 81) x^2 - 4 36x^2 - 25 49x^2 - 1
answered
Dec 10, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
74.2k
views
What is the slope of the line that passes through the points (1,-3) and (4,2)?
answered
Jul 6, 2023
Mathematics
college
1
answer
38.7k
views
Help me thank you please help
answered
Jul 2, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
184k
views
The condition of having an excessive amount of glucose (sugar) in the blood is called ________. Select one: A. hyperkalemia B. hyperthyroidism C. hyperglycemia D. Hashimoto's disease
answered
Jun 8, 2023
Medicine
college
1
answer
69.2k
views
I Want to Test Somebody, Can you answer this? Question 1 Solve 6/6- 2/3 A. 5/6 B. 4/3 C. 2/3 D. 2/6 Show your Work :D
answered
May 25, 2023
Mathematics
college
1
answer
17.1k
views
A baker uses 1 1\2cups of flour to make 12 cupcakes. How much flour does the baker use to make 288 cupcakes?
answered
May 5, 2023
Mathematics
high-school
2
answers
186k
views
Known as this during the filming of the pilot episodes, what was the original name of the 1970s tv show the brady bunch?.
answered
Apr 28, 2023
History
high-school
1
answer
186k
views
calculate the molarity of MgCl2 in the following solution: 5.34 g of MgCl2 is dissolved and diluted to 214 mL of solution.
asked
Apr 11, 2023
Chemistry
college
1
answer
26.7k
views
Write a linear function f(x) = mx + b for the graph. (-2,-6) (-1,-2.5) (0,1) (1,4.5)
asked
Feb 23, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
161k
views
Which of the following are situations in which sexual abuse should be reported to law enforcement?
answered
Dec 3, 2022
Law
college
1
answer
86.1k
views
What is the smallest number by which 84 must be multiplied to make it a perfect square
asked
Nov 15, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
209k
views
Hey ma i need your help on this plz and ill give you a branist or wtv its called
answered
Oct 21, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
229k
views
Lenore pays $10.08 for 3.2 pounds of flour. What is the price per pound of the flour?
asked
Oct 16, 2022
Mathematics
college
1
answer
70.2k
views
Christian received a promotion at work . His hourly salary increased from 12 to 18 . What percent did his hourly wage increase
asked
Oct 9, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
128k
views
How does coved-19 effect in how mangers make decisions?
answered
Sep 30, 2022
Business
college
2
answers
60.6k
views
Give me a 100 word reflection about Romeo and Juliet. The reflection can be your personal response to the story.
asked
Sep 25, 2022
English
high-school
2
answers
198k
views
What are deciduous trees? Trees that produce seed cones. Trees that have needles instead of leaves. Trees that lose their leaves in the fall. Trees that form a dense canopy. PLEASE HELP ME I NEED IT ASAP!
answered
Sep 20, 2022
Geography
high-school
2
answers
77.0k
views
Which of the following use the colon correctly?
answered
Apr 20, 2022
English
high-school
2
answers
3.3k
views
1 10 1) What is the total cost for of a kilogram of lemon bars, 10 popcorn balls, and 3 kilograms of puffed rice bars? of a kilogram of puffed rice bars $2 per kg popcorn balls $1 per kg blueberry bars
answered
Apr 12, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
43.1k
views
Click to see full photo. Help pls
asked
Apr 5, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
87.1k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.6m
questions
7.3m
answers
Search QAmmunity.org