menu
QAmmunity.org
Questions by Marten Van Urk
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Questions by Marten Van Urk
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by Marten Van Urk
Filter
User Marten Van Urk
Recent activity
All questions
All answers
Which expression has the same value as 7 − 6 ⋅ 3 + 2 a. (7 − 6) ⋅ 3 + 2 b. 7 − 6 ⋅ (3 + 2) c. 7 − (6 ⋅ 3) + 2 d. (7 − 6) ⋅ (3 + 2)
asked
Jan 6, 2023
Mathematics
middle-school
2
answers
3
votes
214k
views
Pls help due today, would be greatly appreciated.
asked
Dec 10, 2022
Biology
high-school
1
answer
2
votes
69.1k
views
What is the difference in y between the points (6,4) and (7,1)
asked
Nov 26, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
3
votes
150k
views
Someone help me wiht this geomtry problem asap!!!
asked
Oct 16, 2022
Mathematics
college
1
answer
1
vote
134k
views
Find the sum: The blanks r subtraction signs
asked
Sep 12, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
10
votes
155k
views
Help pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
asked
Jun 10, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
3
votes
127k
views
The excretions of living organisms are best categorized as?
asked
Mar 21, 2022
Biology
college
1
answer
4
votes
77.0k
views
If the relationship is proportional, what is the missing value from the table? Help please
asked
Feb 18, 2022
Mathematics
college
2
answers
4
votes
232k
views
What was one of the primary causes of the American phenomenon of Imperialism?
asked
Feb 1, 2022
History
college
2
answers
21
votes
57.3k
views
Write the ordered pair for point H. 1. 3, -5 2. 5, -3 3. -5, 3 4. -3, 5 5. -3, -5
asked
Nov 27, 2021
Mathematics
college
1
answer
1
vote
126k
views
What role did radios play in popularizing African- American culture in the 1950's?
asked
Nov 19, 2021
History
middle-school
1
answer
5
votes
439
views
Donnie's Donuts incurs $450,000 per year in explicit costs and $200,000 in implicit costs. The bakery earns $800,000 in revenues and has $2 million in net worth. Based on this information, what is the
asked
Oct 23, 2021
Business
high-school
1
answer
5
votes
59.1k
views
Let's say you have 6 lbs of apples for $12.96. What is the unit price? (Meaning, what is the cost of 1 pound of apples?)
asked
Oct 8, 2021
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
67.5k
views
3x+15=35 best answer plez
asked
Aug 23, 2021
Mathematics
high-school
2
answers
5
votes
194k
views
A rock is thrown off a cliff with a horizontal velocity of 18.3 m/s. Right before it hits the ground, it has a vertical velocity of -31.3 m/s. What is the magnitude of the rock's overall velocity?
asked
Aug 22, 2021
Physics
high-school
1
answer
5
votes
44.1k
views
If UV = 5x, VW = 2x, and UW = 7, what is UV?
asked
May 13, 2021
Mathematics
high-school
1
answer
0
votes
175k
views
What is the primary difference between an RN and LPN/LVN? A. RNs teach patients, and LPN/LVNs carry out routine tasks. B. RNs care for patients that are stable, and the LPN/LVN does not. C. RNs assign
asked
May 10, 2021
Medicine
high-school
2
answers
5
votes
87.6k
views
What is the sum of the exterior angles of a hexagon? Explain your answer.
asked
Dec 20, 2020
Mathematics
high-school
1
answer
2
votes
100k
views
A snail travels 10 cm in 4 minutes at this rate how long will it take the snail to travel 24 cm? If you have the answer please let me know because I am currently stuck
asked
Dec 14, 2020
Mathematics
high-school
2
answers
5
votes
85.2k
views
Which of the following did NOT influence the rise of African American influence in America? a. The changes that occurred for many African Americans during WWII b. The rise of the NAACP as it worked to
asked
Jul 8, 2020
History
middle-school
1
answer
3
votes
16.7k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.7m
questions
7.5m
answers
Search QAmmunity.org