menu
QAmmunity.org
Answers by Marko Jurisic
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Marko Jurisic
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Marko Jurisic
Filter
User Marko Jurisic
Recent activity
All questions
All answers
¿como se representa 13 enteros 3/4 en numero decimal? la necesito para hoy y rapido porfa
answered
Dec 27, 2023
Mathematics
high-school
11
votes
214k
views
100 POINTS PLEASE HURRY
answered
May 16, 2023
Mathematics
high-school
7
votes
37.4k
views
* Determine the electronegativity difference (AEN) and the type of bond formed (ionic, polar, non-polar). BaCl2 Nyour answer
answered
Apr 9, 2023
Chemistry
high-school
1
vote
150k
views
What is the chemical formula for sugar ( in water)?
answered
Oct 4, 2022
Chemistry
high-school
3
votes
16.5k
views
Find the value of x, the missing angle measurement: (image attached)
answered
Aug 28, 2022
Mathematics
middle-school
11
votes
6.7k
views
Which of the following is an example of random selection?
answered
Jul 22, 2022
Social Studies
college
2
votes
67.5k
views
Four pounds of bananas cost $6. What is the cost per pound of bananas? Question 7 options: $24 per pound $1.50 per pound $1 per pound $6 per pound
answered
Jul 21, 2022
Mathematics
college
0
votes
62.5k
views
A line contains the points (-6, -4) and (0, 4). What is the equation of this line in slope-intercept form? A. B. C. y = x – 4 D. y = x + 4
answered
Jun 7, 2022
Mathematics
high-school
3
votes
62.5k
views
Randi estimates the sum of 6.8 x 5.2 as 11. Is this a reasonable estimate? Why?
answered
May 12, 2022
Mathematics
college
7
votes
169k
views
NEED HELP ASAP!!!!!!!! A 9-foot piece of cotton cloth costs $3.24. What is the price per inch?
answered
Feb 9, 2022
Mathematics
high-school
11
votes
86.8k
views
A _____ is a qualified individual who is not actively looking for work but might be interested if the right job comes along.
answered
Jan 23, 2022
Business
high-school
6
votes
84.5k
views
Which is the solution to the following system x+2y+z=9 X-y+3z=13 2z=10
answered
Aug 31, 2021
Mathematics
high-school
4
votes
27.3k
views
What is the product? (negative 3 s + 2 t)(4 s minus t) negative 12 s squared minus 2 t squared negative 12 s squared + 2 t squared negative 12 s squared + 8 s t minus 2 t squared negative 12 s squared
answered
Aug 12, 2021
Mathematics
middle-school
2
votes
81.6k
views
Which situation would increase the scarcity of a product?
answered
May 30, 2021
Social Studies
high-school
6
votes
201k
views
Annual student fees at the University of California rose from about $4,000 in the year 2000 to about $12,000 in 2010. Find the percent increase.
answered
May 27, 2021
Mathematics
middle-school
6
votes
11.4k
views
You decide to go to the candy store in the mall. You arrive at the store with $25 and then purchase 3 candy bars. You then buy a giant candy snake for $12.50. When you leave, you have $8.75 left in your
answered
Apr 17, 2021
Mathematics
high-school
3
votes
123k
views
How does the prologue of A Girl Named Zippy help the story? A. It tells the reader what is going to happen next in the story. B. It explains why something happened the way it did. C. It describes the outcomes
answered
Apr 6, 2021
Arts
high-school
0
votes
216k
views
4(k + 3) + 5k = 75 Need help with this
answered
Feb 27, 2021
Mathematics
middle-school
2
votes
11.2k
views
Is 8 hcl and 2 h2 products, consumers or reactants
answered
Jan 8, 2021
Chemistry
high-school
4
votes
190k
views
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!! PSYCHOLOGY QUESTION!!! Amir is a graduate student who is trying to conduct a study about whether there is a link between the amount of school work given
answered
Dec 19, 2020
Social Studies
middle-school
4
votes
53.8k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.6m
questions
7.3m
answers
Search QAmmunity.org