menu
QAmmunity.org
Answers by Markdorison
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Markdorison
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Markdorison
Filter
User Markdorison
Recent activity
All questions
All answers
A decision is easy to make when one option will clearly bring about a better outcome than any other. a) True b) False
answered
Oct 25, 2024
Social Studies
high-school
2
votes
125k
views
9. What four guidelines are useful in balancing an equation?
answered
Oct 12, 2024
Chemistry
high-school
2
votes
134k
views
A student is building a model to illustrate how multicellular organisms can regulate their temperature through their skin. What could be included in the model to illustrate that temperature regulation
answered
Mar 28, 2024
Biology
college
3
votes
3.2k
views
Help me please thank you
answered
Oct 12, 2023
Mathematics
high-school
13
votes
210k
views
Explain why getting people as potential delegates would be crucial to a presidential candidate’s campaign.
answered
Oct 11, 2023
History
high-school
3
votes
85.0k
views
What is meant by slide rule?
answered
Aug 22, 2023
Computers and Technology
high-school
6
votes
212k
views
It costs a clothing company $463.45 to make 169 T-shirts. What is the unit price for 1 T-shirt? Enter your answer as a decimal rounded to the nearest hundredth
answered
Jun 17, 2023
Mathematics
middle-school
5
votes
120k
views
If you had 18 boxes and had to shade 1/6 of the shape how much would you shade?
answered
Jan 27, 2023
Mathematics
college
14
votes
175k
views
What is 2/3 divided by 4/5
answered
Nov 7, 2022
Mathematics
high-school
5
votes
44.4k
views
8 (50)/(100)
answered
Jun 20, 2022
Mathematics
college
5
votes
185k
views
Please answer the question correctly
answered
May 15, 2022
History
high-school
3
votes
2.5k
views
I need help with #10-12 Plzzz thank you guys sm
answered
Apr 8, 2022
Mathematics
high-school
1
vote
67.0k
views
What happens to the speed of the particles of the physics book?
answered
Feb 8, 2022
Chemistry
high-school
5
votes
202k
views
Renting a jet ski at Jerry's Water sports cost $20.00 per hour plus a one-time fee of $8.00. Renting jet skis from splash of fun costs $25.00 per hour with no one-time fee. the cost to rent a jet ski depends
answered
Jan 31, 2022
Mathematics
high-school
7
votes
214k
views
Turn into passive voice The sheep ate a lot Pleaseee
answered
Jan 27, 2022
English
college
5
votes
182k
views
A ship travels 10 miles from Point A to Point B, makes a turn of 112°, and travels 16 miles to Point C. If the ship travels directly from Point C back to Point A, how many miles will it travel on the last
answered
Aug 23, 2021
Mathematics
middle-school
3
votes
36.3k
views
Kassy is traveling to Peru for her summer vacation. She looks at a map of the path of her flight. Her plane leaves from Texas, located at(5, 16) on the map’s coordinate grid, and then heads to its destination,
answered
Aug 6, 2021
Mathematics
high-school
5
votes
221k
views
Answer asap! You need to answer this now.
answered
Jul 22, 2021
Mathematics
middle-school
3
votes
107k
views
Sales tax is 5%. What will be the sales tax on a purchase of $15.95?
answered
Jul 15, 2021
Mathematics
middle-school
5
votes
43.6k
views
List five responsibilities of county and municipal government
answered
Jul 9, 2021
Social Studies
high-school
6
votes
203k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
8.3m
questions
10.9m
answers
Search QAmmunity.org