menu
QAmmunity.org
Answers by Marin Petkov
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by Marin Petkov
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Marin Petkov
Filter
User Marin Petkov
Recent activity
All questions
All answers
Pls help i mark brain thing what are some of australia's natural resources
answered
May 7, 2022
Social Studies
high-school
6
votes
72.6k
views
Please help. Due today
answered
Apr 25, 2022
Mathematics
high-school
6
votes
201k
views
Y(3.5,1), Z(-4,2.5) The distance between the two points is_____units.
answered
Apr 23, 2022
Mathematics
high-school
6
votes
54.2k
views
4/3 x 1/2 = 4/3 ÷ Can you please help me with this? I’d appreciate it.
answered
Mar 10, 2022
Mathematics
college
7
votes
26.6k
views
A scientist and an engineer are both working on projects that involve the snowfall in an area. Describe a job that the engineer might do related to the snowfall, PLEASE HELP
answered
Dec 16, 2021
Physics
high-school
0
votes
5.6k
views
Ans: 5. Abena travelled 40% of the distance of her trip alone, went another 35 miles with Saralyn, and then finished the last half of the journey alone. How many miles long was the journey? Ans: miles
answered
Sep 21, 2021
Business
college
1
vote
108k
views
2 How was JP Morgan helping the Allies in their war against the Germans?
answered
Aug 8, 2021
History
college
1
vote
230k
views
Postive impact of Corona virus on family
answered
Jun 30, 2021
English
middle-school
6
votes
160k
views
How do you know when the endpoint is reached in a titration? When does this occur?
answered
May 14, 2021
Chemistry
high-school
4
votes
120k
views
Which region of that nation would best describe Georgia's location?
answered
Apr 7, 2021
Geography
high-school
7
votes
48.5k
views
Summarize the role of a structural engineer, including what the job entails, and identify three areas in which they work.
answered
Feb 17, 2021
Engineering
high-school
5
votes
153k
views
A grocery store sells an 18 ounce container of peanut butter for $3.28. What is the cost per ounce (unit price)?
answered
Jan 29, 2021
Mathematics
college
7
votes
30.0k
views
I really need this ASAP!!!!!!!!!!!! Did America have the right to revolt against Great Britain?????
answered
Jan 21, 2021
History
college
6
votes
38.4k
views
What can a writer describe about two characters to help develop their personalities?
answered
Jan 7, 2021
English
middle-school
3
votes
164k
views
A= b/c solve for b solve for the indicated variable. please explain your answer!
answered
Oct 30, 2020
Mathematics
middle-school
2
votes
21.3k
views
What is the purpose of the system of checks and balances
answered
Aug 22, 2020
History
middle-school
3
votes
156k
views
Can you give me answer of these questions and check of the answer if it’s correct please
answered
May 17, 2020
English
middle-school
1
vote
102k
views
How do you speak english
answered
Jan 10, 2020
English
college
2
votes
109k
views
Ignore vinny's agreement with oscar and assume that vinny and maria had an otherwise valid contract. could maria avoid her obligations if she finds out the car does not have air conditioning?
answered
Oct 27, 2019
Business
college
6
votes
144k
views
Need help on this!!!!
answered
Oct 6, 2019
Mathematics
high-school
6
votes
147k
views
Page:
« prev
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org