menu
QAmmunity.org
Questions by MarcoSantana
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Questions by MarcoSantana
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by MarcoSantana
Filter
User MarcoSantana
Recent activity
All questions
All answers
Solve 5x² + 1 = 51 by finding square roots. x = 50, -50 x = √10,-√10 x = 10, −10 x = √50,-√√/50
asked
Sep 13, 2023
Mathematics
college
1
answer
4
votes
225k
views
¿quién salió del elevador? irene salir del elevador. irene salió del elevador. irene salieron del elevador. irene salí del elevador.
asked
Sep 3, 2023
Spanish
high-school
2
answers
5
votes
151k
views
Help please.. z zzz z Z z z z z z z z z z z z z zz
asked
Jul 11, 2023
Mathematics
high-school
2
answers
16
votes
37.4k
views
How many metres are there in two and three-quarter kilometres?
asked
Jun 8, 2023
Mathematics
high-school
2
answers
17
votes
184k
views
ASAP HELP The troposphere revives most of its heat energy from the blank
asked
Feb 15, 2023
Chemistry
high-school
1
answer
4
votes
77.2k
views
15\ \textless \ -5x
asked
Nov 23, 2022
Mathematics
college
1
answer
17
votes
181k
views
Your uncle lives 20 miles away. So far, your family has driven 6 miles toward your uncle's house. How much farther is it to your uncle's house?
asked
Oct 17, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
10
votes
226k
views
During 2020, Lincoln Company hires 22 individuals who are certified to be members of a qualifying targeted group. Each employee works in excess of 600 hours and is paid wages of $13,600 during the year.
asked
Jun 4, 2022
Business
college
1
answer
5
votes
230k
views
One rule of kickball
asked
May 20, 2022
Health
middle-school
2
answers
22
votes
161k
views
How did efforts of the Radical Republican Congress during Reconstruction have a lasting political impact on southern states? A. The Democratic Party would become divided and lack any political power until
asked
Apr 8, 2022
History
high-school
1
answer
3
votes
89.3k
views
A 36 ounce box of cereal costs $3.50. Find the unit price.
asked
Feb 21, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
3
votes
191k
views
If you are looking for a job and are underage, you need a ___.
asked
Dec 28, 2021
Mathematics
middle-school
2
answers
5
votes
129k
views
An _______________________ is a group that shares one or more common characteristics such as culture, traditions, ancestry, location, food, or background; may or may not share the same belief system.
asked
Nov 21, 2021
Social Studies
middle-school
1
answer
0
votes
53.8k
views
Which quotation from the poem “sonnet I’m primary colors” by Rita Dove includes an illusion
asked
Nov 5, 2021
English
high-school
1
answer
2
votes
138k
views
The "corrupt bargain" in the election of 1824 referred to: a. the blatant miscounting of ballots in the Electoral College b. Jackson’s promise to make Calhoun his vice president c. Jackson’s belief that
asked
Aug 15, 2021
History
college
1
answer
0
votes
20.8k
views
Can someone please help with this question
asked
Jun 24, 2021
Mathematics
high-school
1
answer
4
votes
20.5k
views
What conflicts led to nativist sentiment in the 1920s?
asked
May 14, 2021
Social Studies
middle-school
1
answer
1
vote
199k
views
Write the correct conjugation Yo hablar español. (poder) (o-ue) Ellos café. (pedir)(e-i) Tu y yo ayuda. (pedire-i) TU helado. (querer)(e-ie) Mônica y tu ir al cine. (querer)(e-ie) La clase a las dos de
asked
Apr 16, 2021
Spanish
college
1
answer
2
votes
77.6k
views
What is the difference between the benefit principle and ability-to-pay principle?
asked
Feb 14, 2021
History
college
1
answer
4
votes
90.6k
views
What is the slope of the line through (-3,3) and (-1,-1)
asked
Jan 15, 2021
Mathematics
middle-school
1
answer
1
vote
148k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.2m
questions
6.8m
answers
Search QAmmunity.org