menu
QAmmunity.org
Answers by Malyngo
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Malyngo
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Malyngo
Filter
User Malyngo
Recent activity
All questions
All answers
Graph the four equations in the same coordinate plane. 3y = -x -32y - 14 = 4x4x - 3 - y = 0x -12 = -3yI have the first 3 coordinates planted it supposed to make a trapezoid
answered
Dec 29, 2023
Mathematics
college
7
votes
149k
views
What is the first step you would take to solve the equation shown? 4n = –12 • Add 4 Subtract 4 Multiply by 4. Divide by 4.
answered
Dec 19, 2022
Mathematics
college
0
votes
147k
views
Find the 9th term of the geometric sequence 5, -25, 125, ...
answered
Dec 6, 2022
Mathematics
college
6
votes
50.4k
views
Three Links between unemployment and crime?
answered
Nov 23, 2022
Social Studies
college
3
votes
121k
views
Help help hep me sorry for like a million queestions
answered
Nov 21, 2022
Mathematics
college
2
votes
31.8k
views
What is the term for waves that use matter to transfer energy?
answered
Aug 22, 2022
English
high-school
0
votes
156k
views
NEED HELP ASAP 7= a-9.2 divided by 3 what does A equal
answered
May 4, 2022
Mathematics
college
0
votes
216k
views
What is the solution to the system of equations? A. (4, 2) B. (0, 8) C. (4, 5) D. (2, 4)
answered
Nov 30, 2021
Mathematics
middle-school
4
votes
177k
views
In exchange for land, what did American Indian tribes receive as a result of the Treaty of Greenville? A. an alliance with the United States against Great Britain B. reservations along the Ohio River C.
answered
Nov 8, 2021
Social Studies
college
3
votes
55.6k
views
Jaiden is in 6th grade and plans to attend college. He has created a college preparation plan. 1. He will fill out the FAFSA form and send it in immediately. 2. He will ask his parents if they have a college
answered
Oct 19, 2021
Business
high-school
2
votes
26.8k
views
Yuka buys 6 pounds of apples at $0.50 a pound. She also buys 6 pounds of bananas. Altogether, the fruit costs $12.00. What is the cost per pound for the bananas?
answered
Aug 31, 2021
Mathematics
middle-school
2
votes
45.0k
views
In paragraph 3, the author juxtaposes Gogol with his cousin to reveal - A. their similar connections to their family B. why they do not get along with one another c. Amit's desire to return to India D
answered
Mar 1, 2021
English
middle-school
1
vote
58.2k
views
Can someone help me with this it's making no sense to me
answered
Jan 12, 2021
Mathematics
middle-school
3
votes
128k
views
I am not irrational, I am not a whole number, I am not an integer, I am not positive. What number am I?
answered
Jan 4, 2021
Mathematics
high-school
5
votes
211k
views
Which one of the following statements regarding strength training workouts is most accurate A. move the weights at and moderate to slow speed B. involve only one or two muscle groups C. use thrusting movements
answered
Dec 26, 2020
Physics
middle-school
3
votes
68.4k
views
Please help me out please
answered
Sep 25, 2020
Mathematics
high-school
3
votes
17.2k
views
Philosophy of booker t Washington
answered
Jan 22, 2020
History
middle-school
6
votes
80.5k
views
Suppose an allan’s had 8 carbon atoms. How many hydrogen atoms would it have
answered
Nov 26, 2019
Chemistry
high-school
1
vote
5.4k
views
The solution to 15 a2 − 1 = 5 2a − 2 is a = . The extraneous solution is a = .
answered
May 22, 2019
Mathematics
high-school
7
votes
54.6k
views
What effect did the rise of cities and mass culture have on literature? Regionalism became more popular. The Lost Generation was created. War memoirs became more popular. The flapper movement was born.
answered
May 15, 2019
English
high-school
5
votes
24.3k
views
Page:
1
2
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.6m
questions
8.7m
answers
Search QAmmunity.org