menu
QAmmunity.org
Answers by Leeanne
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Leeanne
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Leeanne
Filter
User Leeanne
Recent activity
All questions
All answers
What is 3/4 times 2 1/3 using the distributive property to find the product
answered
Jun 19, 2024
Mathematics
college
6
votes
181k
views
Select the correct answer. What kind of solution occurs in your mouth when you eat something with a high salt content? A. a hypotonic solution B. an isotonic solution C. a hypertonic solution
answered
Dec 2, 2023
Biology
high-school
6
votes
92.9k
views
What is the ninth of the missing side of the triangle rounds the nearest 10th necessary. The missing side is about blank cm
answered
Nov 6, 2023
Mathematics
college
7
votes
42.2k
views
Please help me please help me
answered
Sep 6, 2023
Biology
high-school
3
votes
97.9k
views
Mets 'expression soulignée à la forme négative. MODÈLE J'ai quelques euros. Jen' ai aucun euro. 1. Nous avons invité quelques garçons. Nous n'avons invité ___ 2. Il a cherché son portefeuille quelque part.
answered
Jul 22, 2023
French
high-school
10
votes
120k
views
Why was The Confederacy not completely unified in its war effort?
answered
May 9, 2023
History
college
8
votes
5.5k
views
Which one is correct? I wear a medium or I wear medium?
answered
Apr 27, 2023
English
college
3
votes
137k
views
The difference of x and (-5) is no more than (-9)
answered
Jan 22, 2023
Mathematics
college
4
votes
41.1k
views
What is the term for an administrator who combined the duties of mayor, judge and law enforcement officer? a) filibuster b) Tejanos c) empresario d) alcalde
answered
Dec 11, 2022
History
college
2
votes
166k
views
Would you rather be extremely beautiful, extremely talented, or extremely intelligent?
answered
Dec 7, 2022
Arts
middle-school
7
votes
119k
views
Find the value of x. Round to the nearest tenth.
answered
Oct 30, 2022
Mathematics
high-school
4
votes
133k
views
The ratio below shows the relationship between the weight of apples purchased and the total cost of the apples. 1 lb = $2 / 4 lb = $8 / 6 lb = $12 / 10 lb = $20 When the weight of apples is increased by
answered
Oct 29, 2022
Mathematics
college
2
votes
43.9k
views
Which of the following is an example of a physical change, but not a chemical change?
answered
Oct 15, 2022
Chemistry
college
10
votes
13.6k
views
Why is it hotter in December than June in the Southern Hemisphere?
answered
Oct 2, 2022
Biology
high-school
6
votes
81.2k
views
Solve the formula for q p = 2n + 8q a. q = p - 2n b. q = 2n - p / 8 c. q = 2p - n d. q = 2n - p e. q = p -2n / 8 please & thank you!!!
answered
Aug 28, 2022
Mathematics
college
3
votes
164k
views
AHHHH HELP PLEASEEEEE 20 POINTS Praises or songs of praise is the meaning of the title:
answered
Aug 6, 2022
History
high-school
2
votes
43.6k
views
An 8-lb bag of apples costs $7.52. What is the cost of apples per pound?
answered
Jul 29, 2022
Mathematics
high-school
7
votes
14.5k
views
An 8-lb bag of apples costs $7.52. What is the cost of apples per pound?
answered
Jul 29, 2022
Mathematics
high-school
7
votes
14.5k
views
An 8-lb bag of apples costs $7.52. What is the cost of apples per pound?
answered
Jul 29, 2022
Mathematics
high-school
7
votes
14.5k
views
What's √(144 * 4)
answered
May 13, 2022
Mathematics
high-school
6
votes
120k
views
Page:
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
8.1m
questions
10.7m
answers
Search QAmmunity.org