menu
QAmmunity.org
Recent activity by Lee Han Kyeol
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Recent activity by Lee Han Kyeol
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Recent activity by Lee Han Kyeol
Filter
User Lee Han Kyeol
Recent activity
All questions
All answers
The cost of 16 cupcakes at berrys bakery including $1.86 sales tax is $26.18 what is the cost of one cupcake not including sales tax?
answered
Dec 20, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
28.0k
views
What event did the Soviet Union fear during the Cold War ?
answered
Nov 7, 2023
History
college
2
answers
18.1k
views
Why is Friar Lawrence an antagonist in “Romeo and Juliet"?
answered
Aug 26, 2023
English
high-school
1
answer
21.0k
views
What is the converted fraction of 110/17
answered
May 31, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
59.9k
views
Explain what the solution means in the context of the word problem. 8x + 10 ≤ 53
asked
May 26, 2023
Mathematics
high-school
1
answer
196k
views
Which of the following expressions best describes what is modeled on the number line?4(-1)4(1)1(-4)(-1)(-4)
asked
May 14, 2023
Mathematics
college
1
answer
52.6k
views
The Special One in English - Choose : 1-My legs are ..because of an accident in the mountains (paralysed - exhausted - severe – mild ) 2-You use the to steer the boat. (mast – bow - hull – rudder ) 3-
answered
May 3, 2023
English
high-school
1
answer
93.2k
views
Strategies companies in sa may use to protect the environment
asked
Mar 27, 2023
Business
high-school
1
answer
52.9k
views
Week 1: saves $ 35 Week 2 : saves $ 10 Week 3: spends $ 20 Week 4: spends $ 5 Week 5 saves $15 Week 6: saves $10 Susan wants to go on a vacation to the beach with her friends . For six weeks she keeps
asked
Mar 18, 2023
Mathematics
college
2
answers
200k
views
Which atom is involved in giving your heart energy to beat? carbon O gold o oxygen Tron
answered
Dec 12, 2022
Biology
high-school
2
answers
189k
views
Why did Ibn Battuta laught at the king's gift
asked
Oct 18, 2022
History
high-school
1
answer
180k
views
Parts of speech.....
asked
Oct 16, 2022
English
high-school
1
answer
187k
views
An 8 pack of seltzer costs $40. What is the UNIT PRICE?
answered
Sep 21, 2022
Mathematics
college
1
answer
42.5k
views
What is one effect of repeating Ráma's name numerous times in The Rámáyan of Válmíki?
asked
Aug 28, 2022
English
high-school
1
answer
233k
views
Fill in the missing fraction part
asked
Aug 21, 2022
Mathematics
college
2
answers
32.9k
views
The temperature in Minnesota was -8°F one day. On the same day, the temperature was 12° higher in Indiana. What was the temperature in Indiana that day?
asked
Aug 3, 2022
Mathematics
college
2
answers
75.2k
views
Which of the following is equal to **see attachment**
answered
Jul 24, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
225k
views
PLEASE HELP SUMMER SCHOOL!!!! Ed is 7 years older than Ted. Ed’s age is also times Ted’s age. How old are Ed and Ted? A. Ted is 15 years old, and Ed is 22 years old. B. Ted is 14 years old, and Ed is 21
answered
Jul 16, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
103k
views
3. Mrs. Garcia's class sold bottles of lemonade for $1.36 each and Mr. Runner's class sold protein bars for $1.65 each. Together, the classes sold 79 items and earned $118.17 for their school
asked
Jun 10, 2022
Mathematics
high-school
1
answer
22.0k
views
What is the surface area of the rectangular prism shown above?
answered
May 30, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
212k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.8m
questions
7.6m
answers
Search QAmmunity.org