menu
QAmmunity.org
Answers by Leap Bun
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Leap Bun
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Leap Bun
Filter
User Leap Bun
Recent activity
All questions
All answers
What should the outcome of the Revolutionary War be? Who should win and how should the losing side be handled?
answered
Jun 17, 2021
History
high-school
2
votes
203k
views
Leigh is going diving and needs to descend to a depth of 360 feet below sea level. She wants to do it in 12 equal descents. How far should she travel in each descent?
answered
Mar 10, 2021
Mathematics
high-school
0
votes
137k
views
WHICH BEST DESCRIBES THE ASSOCIATION SHOWN IN THE SCATTER PLOT?
answered
Mar 6, 2021
Mathematics
college
5
votes
134k
views
Is 1 + 4(3x - 10) - 12x equivalent to -9? Show your work.
answered
Jan 16, 2021
Mathematics
high-school
5
votes
28.7k
views
Select the correct answer for each statement. (k+2, k+3 , k+4) or (k+10, k+12, k+14) will yield consecutive odd integers. (k+6, k+8 , k+10) or (k+1, k+2, k+3) will yield consecutive integers.
answered
Jan 8, 2021
Mathematics
college
3
votes
127k
views
The actor was criticized for his portrayal of Macbeth. a. Active b. Passive
answered
Dec 20, 2020
English
middle-school
4
votes
80.0k
views
PLEASE HELP 20 POINTS!!!
answered
Nov 11, 2020
Geography
middle-school
2
votes
95.6k
views
Groan needs to buy some pencils. Brand A has a pack of 24 pencils for 8.77 .brand B has a pack of 26 pencils for $9.84 find the unit price for each brand. then state which brand is better by based on the
answered
Sep 8, 2020
Mathematics
middle-school
5
votes
215k
views
What is the difference between the federal budget deficit and federal government debt? A. The federal budget deficit is the year-to-year short fall in tax revenues relative to government spending (T
answered
Feb 18, 2020
Business
high-school
1
vote
47.8k
views
Linda commutes a total of 54 miles to and from work every day. She needs a new car, and good gas mileage is important to her. She’s considering two models. The first model averages 30 miles per gallon,
answered
Apr 9, 2019
Mathematics
high-school
3
votes
166k
views
Page:
« prev
1
2
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.6m
questions
7.3m
answers
Search QAmmunity.org